Przejdź do treści
  • Ciekawe promocje na ekspresy automatyczne

    Ciśnieniowe ekspresy automatyczne
    4
    1
    0 Głosy
    4 Posty
    333 Wyświetlenia
    HeniutekH
    @skansen Racja, ładny ten różowy jak na mój bezgust, taki pudrowy chyba trochę. Jakbym miał kasę i potrzebę takiego sprzętu to czemu nie, nie jest nachalny ani oczojebny. albo "kochanie zobacz jaki kupilem Ci ekspres... a nie potrzebujesz, no tak, to wiesz co, to ja go poużywam trochę" ;]
  • Jakie młynki SD są teraz warte zakupu?

    Młynki
    13
    0 Głosy
    13 Posty
    403 Wyświetlenia
    kabziorK
    @skansen napisał w Jakie młynki SD są teraz warte zakupu?: NicheZero jest dobry do skakania miedzy metodami np. między przelewem a espresso. OK, dzięki, szukam argumentów żeby go nie kupować a ten jest pomocny Jeśli Sculptor ma zostać na blacie to zamiast Niche poszukałbym młynka dedykowanego do espresso, np. wspomniane przez Pawła Eureki. Nie, chyba popchnę 78s, nie wykorzystam dwóch młynków. Eurekę miałem przed 78, nie wiem czy chcę wracać, bo nic jakoś specjalnie do mnie nie przemawia. Atom jest za duży, poza tym kompletnie nie przemawia do mnie idea wielkich żaren, minusem jest zawsze ogromna obudowa, a jedynym plusem 5 sek oszczędności na czasie mielenia Fiorenzato Allground coraz bardziej mnie kusi.
  • 0 Głosy
    2 Posty
    357 Wyświetlenia
    HeniutekH
    @skansen , Hej dzieki za informację. Na pewno fajna impreza, chętnie bym sie wybrał, ale znowu się słyszy o powrocie Covid. Oczywiście nie dać się zwariować, po imprezie rok temu w Wawie mieliśmy pozytywne testy... ;/
  • Najłatwiejszy sposób na przyrządzenie alternatywy

    Metody alternatywne
    18
    0 Głosy
    18 Posty
    574 Wyświetlenia
    HeniutekH
    Origami jest ok, tam trzeba się trochę przyłożyć do polewania itd. Switch na upartego to dwa zalania, a jak ktoś jest mega leniem to moze zrobić i jedno zalanie zamieszać i pozniej tylko nacisnac spust. Latwiej się nie da niż switch/clever, mało tego można na upartego wlać wode ze zwyklego czajnika czy garnuszka i zamieszać nie trzeba konewką.
  • 2 Głosy
    21 Posty
    1k Wyświetlenia
    pawel890P
    Sprawdziłem jeszcze dodatkowo, manometry są kompatybilne w tym trójniku, można wkręcić oryginalny. Aczkolwiek, powstaje problem, że ten ich jest dostosowany pod trójnik, a wkręcenie oryginalnego sprawia, że tarcza manometru jest obrócona o 45 stopni w dół, czyli jak wcześniej zero było na osi X, to teraz jest na dolnej Y.
  • [S] Moccamaster KBG Select 741 Midnight Blue

    Zablokowany Ogłoszenia sprzedaży sprzętu używanego
    2
    0 Głosy
    2 Posty
    129 Wyświetlenia
    K
    [image: 1757847890647-20250914_124440_copy_900x1600.jpg] [image: 1757847890731-20250914_124509_copy_900x1600.jpg] [image: 1757847891111-20250914_123811_copy_900x1600.jpg] [image: 1757847891230-20250914_124111_copy_900x1600.jpg] [image: 1757847891320-20250914_124130_copy_1600x900.jpg] [image: 1757847891392-20250914_124134_copy_1600x900.jpg] [image: 1757847891464-20250914_124200_copy_900x1600.jpg]
  • 2 Głosy
    14 Posty
    563 Wyświetlenia
    pawel890P
    Odnośnie monitoru ciśnienia, to pewnie jeszcze zrobie osobny wątek, chociaż tutaj trzeba się bardzo zastanowić czy potrzebujemy takiego gadżetu. Co do samej wagi, tutaj masz mój wykres sprzed chwili. Z samą wagą miałbyś wszystko poza niebieskim wykresem ciśnienia. Czy to sztuka dla sztuki? Trochę tak i nie. Jestem pewien, że pewne osoby osiągną podobny rezultat bez wagi. Ja natomiast uczę się trochę z tych wykresów na temat tego, żeby utrzymywać bardziej liniowy profil oraz przekładać jakieś znane profile z innych ekspresów dźwigniowych do Flair. Póki co jestem zadowolony z rezultatów, wczoraj piłem kawę z profilowaniem LexaX i jak dla mnie to były zupełnie inne doznania smakowe, mimo tych samych ziaren, grubości mielenia etc. Po prostu zabawa, ale nie konieczność. [image: 1757838722421-img_2449.png]
  • [S] Orea Z1

    Ogłoszenia sprzedaży sprzętu używanego
    1
    1
    0 Głosy
    1 Posty
    91 Wyświetlenia
    Nikt jeszcze nie odpowiedział
  • 5 porad na początek przygody z espresso

    Kawowa poradnia espresso poradnik porady
    1
    0 Głosy
    1 Posty
    153 Wyświetlenia
    Nikt jeszcze nie odpowiedział
  • 0 Głosy
    5 Posty
    266 Wyświetlenia
    pawel890P
    Biorąc pod uwagę, że BooKoo scale jest tańsza i w sumie lepsza w każdym aspekcie, może poza powierzchnią pod filiżanki, u mnie Decent nie był brany pod uwagę. Malutki wyświetlacz z jedną funkcją to chyba największa wada, szkoda, że zdecydowali się na taki krok, może założyli, że tablet Decenta ma większość danych, ale przez to zamknęli się na pozostały odsetek klientów.
  • [S] Moccamaster KBGT 741 plus młynek

    Zablokowany Przeniesiony Ogłoszenia sprzedaży sprzętu używanego
    3
    2
    1 Głosy
    3 Posty
    383 Wyświetlenia
    K
    Nieaktualne
  • Bezzera Duo - filtrowanie wody

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    4
    0 Głosy
    4 Posty
    236 Wyświetlenia
    S
    Jak będziesz mieć jakieś pytania lub coś jest niejasne - pisz.
  • Palarnie kawy - czy da się wskazać najlepsze?

    Kawa ziarnista
    3
    1 Głosy
    3 Posty
    191 Wyświetlenia
    S
    @Dawid4792 napisał w Palarnie kawy - czy da się wskazać najlepsze?: widząc tam takie palarnie jak LaCava, Audun, Coffee Grange, czy Kafar, muszę przyznać że nie jest to złe zestawienie, a całkiem dobre. Zgadzam się, że to całkiem dobre zestawienie. Pokazuje też, że temat dobrej kawy pojawia się w mediach głównego nurtu. Bądźmy optymistami i przyjmijmy, że to dla nas dobrze. @Dawid4792 napisał w Palarnie kawy - czy da się wskazać najlepsze?: Co myślicie o tym? Da się wskazać 10, 12 czy 20 wiodących palarni, nie pomijając żadnej istotnej? Może być ciężko, ponieważ pojawia się pytanie jakie przyjąć kryteria? Jak porównać tą olbrzymią ilość palarnii?
  • Młynek Niche Zero – czy wciąż warto go kupić?

    Młynki młynek sd
    8
    6
    0 Głosy
    8 Posty
    613 Wyświetlenia
    D
    Ja używam niche prawie 2 lata i jest do solidny młynek ale jak mam być szczery to nie widzę aż tak dużej różnicy w porównaniu do eureka specialita. To że wolno mieli nie przeszkadza mi. Na plus to łatwość ustawienia i kalibracji. To jest bajka. Kilka obrotów i cyk mam to samo ustawienie co poprzednio.
  • Przesiadka z ekspresu automatycznego na kolbowy

    Porady zakupowe
    11
    0 Głosy
    11 Posty
    638 Wyświetlenia
    ciastekC
    @Heniutek to raczej nie w Europie 120V jest na rynek amerykański, w Polsce mamy 230V z gniazdka
  • [S] Bruni Brunella 1974r

    Zablokowany Przeniesiony Ogłoszenia sprzedaży sprzętu używanego
    3
    3
    0 Głosy
    3 Posty
    345 Wyświetlenia
    K
    Nieaktualne.
  • Hario Cold Brew Coffee Jug - karafka do cold brew- recenzja

    Metody alternatywne recenzja
    4
    4
    0 Głosy
    4 Posty
    331 Wyświetlenia
    S
    @Dawid4792 napisał w Hario Cold Brew Coffee Jug - karafka do cold brew- recenzja: Aż jestem ciekawy jak radzi sobie z filtrowaniem ta metalowa siatka Mój młynek generuje niewiele pyłu, ale nie jest to ilość zerowa. Zawsze trochę zostaje na dnie, końcówkę po prostu wylewam razem z nim. Ostatnio na próbę przepuściłem trochę kawy z dna przez filtr papierowy i nie była tak dobra jak coldbrew "niefiltrowane". Z samej zaś karafki jestem dalej zadowolony. Niedługo minie drugi sezon z nią, siatka jest dalej w dobrym stanie. Szkło często myję w zmywarce, siatkę sporadycznie. Szczyt upałów za nami więc pewnie niedługo karafka powędruje do szafki.
  • Mahlkönig X64 SD - nowy gracz na rynku młynków SD ?

    Młynki młynek ręczny mahlkönig
    13
    1 Głosy
    13 Posty
    845 Wyświetlenia
    S
    Pierwsze egzemplarze trafiają do odbiorców. Niestety młynek ten kontynuuje niechlubną tradycję większych braci i trafia do klientów nieskalibrowany https://youtu.be/i2f8rl8OhV4?si=KqAnRF8MoIfgEf3e
  • Wybrani gracze na polskim rynku kawowym 2023

    Zablokowany Przeniesiony Dział handlowy analiza rynku
    10
    1 Głosy
    10 Posty
    599 Wyświetlenia
    S
    Zapraszam do lektury i dyskusji o rankingu za 2024 rok.
  • 0 Głosy
    7 Posty
    368 Wyświetlenia
    SemtexS
    @pawel890 napisał w Regulacja ciśnienia i przepływu w ekspresie z pompą rota i flow control: O ciekawe, jeszcze nie spotkałem się z tym tematem. Ciekawe czy ktoś to w ogóle stosuje. W każdym razie osobiście powoli się „wylogowuje” z tematu przepływu, bo to już trochę za dużo zmiennych jak dla mnie. Akurat ta regulacja to nic nietypowego, w sensie takim, że w ekspresach z pompą wibracyjną "kręcisz" zaworem OPV, żeby zmienić ciśnienie ekstrakcji. W ekspresach z pompą rotacyjną "kręcisz" regulatorem na samej pompie, żeby ustawić ciśnienie ekstrakcji, a zawór OPV pełni funkcję jedynie takiego bezpiecznika w całym układzie hydraulicznym -> zgodnie z samą nazwą: over pressure valve