Przejdź do treści

Turin gallantin DB - czy ktoś słyszał, czy ktoś wie?

Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
3 3 119
  • Witajcie,
    Trafiłem ostatnio na ekspres dość podobny do Lelita Bianci, jednakże znacznie tańszy.
    Ma zarówno PID, rotacyjną pompę, dual boiler jak i Flow control.
    Niestety Turin Gallantin DB jest dostępny wyłącznie za granicą i nie ma możliwości wysyłki do Polski. To są informacje które zdobyłem.
    Może ktoś jednak słyszał że ktoś w Polsce tym handluje?

    Wklejam link gdzie go znalazłem. (ale usuńcie dwie spacje bo jeszcze nie mogę opublikować linku)

    na90procent.

  • Turin to przebranie chińczyka w US. W Europie może to być AVX i MiiCoffee, choć pewnie jeszcze kilka innych marek się znajdzie. Tak na szybko nie mogę znaleźć odpowiednika dla tego konkretnego ekspresu.

    Nie jest też wcale taki tani - do ceny którą widzisz w espressooutlet trzeba doliczyć VAT, cło i przesyłkę, więc 9k to minimum, a to i tak cena promocyjna. Standardowo wychodzi ok 12k jeśli nie więcej. To kwoty podobne, jeśli nie wyższe, porównując z Bianką.

    daa91d9c-f670-48a5-8e8f-2ad603020ae3-image.png

    Pamiętaj, że mimo podobnej specyfikacji, sprzęt może zachowywać się zupełnie inaczej, m.in. ze względu na precyzję produkcji (albo jej brak) czy użytych materiałów, o elektronice już nie wspominając.

  • Ciekawy sprzęt, dzięki za wrzucenie go @na90procent .

    Patrząc po specyfikacji i stronie to chyba na razie sprzedaż tylko w USA:

    Free Shipping for Orders Over $100 in USA 48 States - No International Shipping
    Voltage: 120 V 60 Hz

    Patrząc na cenę
    1899USD-aktualna promocyjna cena w USA
    6907PLN-cena przeliczona na PLN, można ją traktowa jako cenę netto
    8495PLN-cena z doliczonym polskim VAT 23%
    nie jest to super tanio, tak bym powiedział w miarę rozsądnie.

    Cena w Polsce może być inna. Rynek ekspresów w USA jest dość specyficzny, ekspresy tam są droższe niż w EU z różnych powodów. I tam ekspres ten może sporo namieszać. Dla nas kawoszy pojawienie się nowych graczy to dobra wiadomość, mamy większy wybór 🙂

Sugerowane posty

  • Lelit Elizabeth 3 - duże zmiany w nowej konstrukcji?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    1
    1 Głosy
    1 Posty
    21 Wyświetlenia
    Nikt jeszcze nie odpowiedział
  • LaPavoni Diamantina LPSDIG03EU - królowa E61?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    3
    2
    0 Głosy
    3 Posty
    77 Wyświetlenia
    S
    @kawosz17 napisał: Skoro ten jest taki sam, po co przepłacać? Chyba tylko jeśli komuś się ten ekspres podoba Szkoda, że La Pavoni nie skorzystało z innych opcji. W tej obudowie był oferowany ekspres dźwigniowy La Pavoni Concorso. Piękna maszyna, z początku myślałem, że to AI: https://www.home-barista.com/repairs/la-pavoni-concorso-1-group-restoration-t19703-50.html W dłuższej obudowie jest też dwugrupowa, typowo gastronomiczna maszyna z wolumetrycznym programowaniem dozy: https://www.lapavoni.com/en/products/commercial-machines/diamante-e61-volumetric-2-groups-gold Ciekawa byłaby więc taka wersja domowa, dual boiler z programowaniem dozy. To byłaby jakaś konkurencja dla La Marzocco Linea Mini czy ECM Estetika. Technicznie by trochę takie La Pavoni odstawało od tych dwóch maszyn ale bez dwóch zdań nadrabiałoby wzornictwem
  • 0 Głosy
    4 Posty
    267 Wyświetlenia
    ciastekC
    Meticulousa też już rozebrali https://www.youtube.com/watch?v=bLFSkxOxOP0