Przejdź do treści
  • 0 Głosy
    4 Posty
    62 Wyświetlenia
    pasiadloP
    Podbijam, zależy mi na sprzedaży do końca czerwca, jak nie to pewnie zostawię dalej zestaw dla siebie Cena do negocjacji
  • Czołem wszystkim

    Na dobry początek
    70
    1 Głosy
    70 Posty
    6k Wyświetlenia
    JenotJ
    DGCC. W sumie nie miałbym nic przeciwko posiadaniu w garażu Trabanta. Ma jakiś swój mydelniczkowy, kanciasty urok. Patent z wężem ogrodowym do odpływu też zastosowałem w Ascaso.
  • Zmiana Lelit Bianca na kolejny ekspres

    Dział handlowy
    19
    0 Głosy
    19 Posty
    391 Wyświetlenia
    B
    @skansen w moim przypadku najcięższe było przestawienie się na inną charakterystykę/ moc przy spienianiu. Wcześniej nie było problemu, żeby uzyskać ładną teksturę a tutaj trzeba bardzo uważać, żeby nie przesadzić z ilością powietrza
  • Mhw3bomber dystrybutor wdt i waga

    Dział handlowy
    3
    3
    0 Głosy
    3 Posty
    76 Wyświetlenia
    pawel890P
    Sprzedane
  • Ciekawe oferty sprzętu używanego

    Przeniesiony Dział handlowy
    85
    0 Głosy
    85 Posty
    6k Wyświetlenia
    ciastekC
    Profitec GO (odnowiony) z kodem 2life za 2760,84zł u przyjaciół kawy O zdjęcia niestety trzeba się upomnieć na maila, więc nie wiem w jakim dokładnie jest stanie. [image: 1782250958975-cbd58ec8-4e70-4c36-83df-7228048a01fa-image.jpeg]
  • Ciekawe promocje na akcesoria

    Przeniesiony Dział handlowy
    6
    1
    2 Głosy
    6 Posty
    322 Wyświetlenia
    ciastekC
    Prime Day Week w Bookoo https://bookoocoffee.com/cdn/shop/files/20260621-185122_1.png?v=1782040574&width=1000
  • Lagom GDS – młynek o dwóch obliczach

    Młynki
    5
    1 Głosy
    5 Posty
    40 Wyświetlenia
    ciastekC
    Tanio nie jest, koniec końców to end-game, chociaż cenę broni fakt, że dostajesz 2 młyny. Płaskie żarna są w rozmiarze 102mm. Gdzieś czytałem, że mają być montowane bez śrub, ale nie mogę się teraz do tego dokopać.
  • Lelit Victoria 3 - nowa wersja ekspresu

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    3
    1 Głosy
    3 Posty
    64 Wyświetlenia
    pawel890P
    Quick mill pop up -pierwszy wprowadził profilowanie w SB, już trochę czasu minęło, mam wrażenie, że zagranicą ten ekspres stał się małym hitem, a ludzie póki co nie zgłaszają useterek. Fajnie, że Lelit też wprowadziło odświeżoną wersję wizualnie i technologicznie.
  • Profitec GO - król jednobojlerowców?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp. profitec profitec go
    6
    9
    0 Głosy
    6 Posty
    323 Wyświetlenia
    pawel890P
    W tej nowej wersji Profiteca programowanie dozy, to możliwość ustawienia dwóch preferowanych ustawień pre-infuzji. Jakby ktoś był ciekaw detali. [image: 1782107820552-e6f16537-bd82-4ab6-8e96-4f25ba4da319-image.jpeg] Generalnie z początku myślałem, że to kosmetyczne zmiany, ale tak naprawdę zmiany polegają głównie na nowoczesnym sofcie, praktycznie 1:1 z Profitec Move, czyli 2 tryby pre-infuzji aktywna i pasywna, programowanie czasu on/off, czyszczenia. Fajnie zunifikowany soft i sprzęt w Profitecu. 7 minut nagrzewania też robi wrażenie. Ciekawa konkurencja dla Lelit Victoria 3 - brakuje tylko profilowania u Go
  • Lelit Elizabeth 3 - duże zmiany w nowej konstrukcji?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    1
    1 Głosy
    1 Posty
    21 Wyświetlenia
    Nikt jeszcze nie odpowiedział
  • Co aktualnie popijacie?

    Kawa ziarnista
    151
    1
    1 Głosy
    151 Posty
    13k Wyświetlenia
    ciastekC
    Ciastko na dzisiaj to żadne ciastko. O zgrozo, to bagienko w papierku, znaczy przelew z Kality. A trafiło na Rwandę Gitesi od Audun Coffee. [image: 1782060568031-c26c9449-9d24-4662-97a4-79bbe40b18bd-image.jpeg] Jest to pierwsze dla mnie ziarno stricte pod przelew. Wcześniej zalewałem zachowawczo średnio paloną Brazylię Peaberry Mocca od Goryla i Indie (Orły) od Cafelito. Jasny, norweski wypał bardzo wyraźnie podkreślił truskawki, zarówno w zapachu ziarna, zapachu gotowego przelewu i także w samym smaku. Wybaczcie, ale ziarna nie żułem, więc nie powiem jak smakuje przed zalaniem. Kwasowość jest zrównoważona, lekka wręcz, jak faktycznie w słodszych truskawkach, choć nie wiem na ile to kwestia Kality, a na ile samego ziarna. Po kilku dniach ta wyraźna truskawka nie zniknęła, a ewoluowała w stronę owoców leśnych. [image: 1782060589131-cf64b059-4023-4d0f-abb6-744fdf43dbe1-image.jpeg] Na pewno będę do tego ziarna wracał. Świetnie wychodzi zarówno jako klasyczny drip (na ile Kalita może być uznana za klasykę), ale też jako iced drip w upalne dni. Odważyłem się nawet na przelewowe bluźnierstwo i spróbowałem z odrobiną chłodnego mleka. Oczywiście truskawka odeszła trochę w cień, ale może stanowić ciekawą odmianę od zwykłego przelewu.
  • Ciekawe promocje na kawę ziarnistą

    Kawa ziarnista
    10
    1
    2 Głosy
    10 Posty
    502 Wyświetlenia
    ciastekC
    dzień ojca się zbliża to i promocje się pojawiają do 23 czerwca -15% w Kawanie na single originy z kodem TATA15
  • 2 Głosy
    19 Posty
    916 Wyświetlenia
    korea83K
    @ciastek 330g wody podgrzanej do 40 stopni po 45s od osiągnięcia zadanej temperatury miało 45,5 stopnia (niestety tylko według samej konewki bo nie miałem pod ręką termometru), po 1:30 miało 44,5 stopnia i tak samo po 2 minutach.
  • 1 Głosy
    44 Posty
    2k Wyświetlenia
    ciastekC
    Przedsprzedaż ruszyła. @skansen napisał: w Polsce powinien kosztować ok. 6000zł Nie pomyliłeś się zbytnio, wycenili na 5999zł za czarny, inne wersje kolorystyczne 6499zł.
  • Sprzedam Lelit Bianca

    Zablokowany Dział handlowy
    2
    2
    0 Głosy
    2 Posty
    108 Wyświetlenia
    S
    Sprzedana. Dziękuje za zainteresowanie.
  • LaPavoni Diamantina LPSDIG03EU - królowa E61?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    3
    2
    0 Głosy
    3 Posty
    77 Wyświetlenia
    S
    @kawosz17 napisał: Skoro ten jest taki sam, po co przepłacać? Chyba tylko jeśli komuś się ten ekspres podoba Szkoda, że La Pavoni nie skorzystało z innych opcji. W tej obudowie był oferowany ekspres dźwigniowy La Pavoni Concorso. Piękna maszyna, z początku myślałem, że to AI: https://www.home-barista.com/repairs/la-pavoni-concorso-1-group-restoration-t19703-50.html W dłuższej obudowie jest też dwugrupowa, typowo gastronomiczna maszyna z wolumetrycznym programowaniem dozy: https://www.lapavoni.com/en/products/commercial-machines/diamante-e61-volumetric-2-groups-gold Ciekawa byłaby więc taka wersja domowa, dual boiler z programowaniem dozy. To byłaby jakaś konkurencja dla La Marzocco Linea Mini czy ECM Estetika. Technicznie by trochę takie La Pavoni odstawało od tych dwóch maszyn ale bez dwóch zdań nadrabiałoby wzornictwem
  • Iced Drip – orzeźwienie na życzenie

    Metody alternatywne
    2
    1 Głosy
    2 Posty
    63 Wyświetlenia
    korea83K
    Dla mnie jedyna sensowna forma zimnej kawy Klasyczne macerowane cold brew jednak mocno odstaje smakowo, a drip na lodzie nie dość, że smakuje to jeszcze robi się w zasadzie od ręki. Ja najczęściej robię w cleverze z przepisu Hoffmanna i tą metodę bardzo polecam Od wielkiego dzwonu zrobię też porcję w Hario Shizuku, ale to już naprawdę musi mi się chcieć
  • Cold brew - jaki macie przepis?

    Przeniesiony Metody alternatywne cold brew
    13
    1
    1 Głosy
    13 Posty
    514 Wyświetlenia
    ciastekC
    Nie żebym miał doświadczenie w alternatywkach, ale mnie przekonałeś https://forum.home-barista.pl/post/3789
  • Nowości na HOST Milano 2025

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    8
    0 Głosy
    8 Posty
    286 Wyświetlenia
    S
    ECM Estetika pojawiła się w ofercie CoffeSite z ceną 17 890zł: https://www.coffeesite.pl/ecm/2311-ecm-estetika.html Taka cena plasuje ją miedzy LM Micra a LM Mini R. Przy czym jeśli zależy nam na programowaniu dozy musimy dołożyć wagę do Mini R co finalnie winduje jej cenę do ok 22 000zł...
  • Sprzedam Lelit Victoria PL91T – wysoka półka espresso

    Dział handlowy
    3
    0 Głosy
    3 Posty
    89 Wyświetlenia
    L
    Cena: 2500 zł