Przejdź do treści
  • Palarnia Blue Orca Coffee - opinie i recenzje

    Kawa ziarnista
    8
    1
    0 Głosy
    8 Posty
    581 Wyświetlenia
    Dawid4792D
    Kenia z Blue Orci była lepsza niż Brazylia. W tej cenie jednak da się kupić już lepszą kawę. Prawdę mówiąc trudno mi zrozumieć fenomen tej palarni, nic szczególnego nie oferują, kiedyś broniło się to jeszcze niską ceną, ale teraz...
  • Gdynia - polecane kawiarnie

    Kawa na mieście i w podróży
    3
    1 Głosy
    3 Posty
    188 Wyświetlenia
    HeniutekH
    Kosmos Gdynia, wnetrze może wydawać się troche eklektyczne, duży wybór kaw, herbat, nawet cascara była.. Tak patrze na mapę gdzie byłem (nie pamietam nazw) i bardzo dużo tych kawiarni sie wyświetla teraz na dosyć malym obszarze.. Jasno kawa na Starowiejskiej, piłem tam Dak-a Bolivie przelew, była super i b. miła obsługa. Kiedyś jeszcze Tłok był bardzo polecany. Edit. no ta Geisha ze Story ciekawa być może, chciałem spróbować, ponad 100ke za 200g 🫣, chyba myta klasyka, a nie jakieś "wyjebongo" Jeśli w Kofeinie można wejsć głebiej po takich schodkach, to pilismy tam smaczną kawę i jedliśmy dobre ciasta. Kofeina i B&W, to jedne z pierwszych miejsc gdzie zawitaliśmy szukając kawy. Na Starowiejskiej warto jeszcze zajrzeć do Lavendy na Herbatę i Lawendową lemoniadę i coś przekasić.
  • LaBrasiliana Marfisa czym się różnią kawy ze zdjęcia??

    Porady zakupowe
    8
    1
    0 Głosy
    8 Posty
    311 Wyświetlenia
    HeniutekH
    @KlaGier hehe, ciakawostka, przynajmniej dla mnie, nie kupuję Włoskich kaw przyznam się bez bicia :] Data palenia na opakowaniu podana jest za pomocą liter zgodnie z włoskim alfabetem: a - styczeń b - luty c - marzec d - kwiecień e - maj f - czerwiec g - lipiec h - sierpień i - wrzesień l - październik m - listopad n - grudzień Kawę najlepiej spożyć do 1,5 roku od daty palenia
  • Nowe, lub mniej znane młynki ręczne

    Młynki
    15
    1 Głosy
    15 Posty
    596 Wyświetlenia
    HeniutekH
    Niebawem premiera, czy to tylko odswieżona i podrasowana wizualnie wersja "starego" mlynka z nowymi żarnami, czy może zupełnie nowa "jakość" , cena 400 zł , calkiem nieźle.. https://www.timemore.com/collections/best-seller/products/timemore-manual-coffee-grinder-chestnut-c5-series?variant=47768620302578 https://www.instagram.com/p/DMhfYaxuyJM/?igsh=bXF0bnAzMG93c20x
  • Najlepsza kawa do ekspresu automatycznego

    Kawa ziarnista
    3
    0 Głosy
    3 Posty
    210 Wyświetlenia
    S
    Ja również szedłbym w kierunku ciemnego ziarna - np. Kimbo (paczki w ciemnych kolorach).
  • 0 Głosy
    1 Posty
    138 Wyświetlenia
    Nikt jeszcze nie odpowiedział
  • Mapa cen za filiżankę cappuccino w Europie

    Przeniesiony Kawa na mieście i w podróży
    2
    0 Głosy
    2 Posty
    140 Wyświetlenia
    S
    Patrząc na mapę widać, że im bardziej na północ tym kawa droższa. Nie zawsze to jest regułą ale pewien trend widać.
  • Szczecin palarnie kawy

    Kawa na mieście i w podróży
    5
    0 Głosy
    5 Posty
    206 Wyświetlenia
    ciastekC
    @Heniutek napisał w Szczecin palarnie kawy: kuszą te infuzy Coś mi świta, że kawy infuzowane (aromatyzowane) są odradzane w jakimś przypadku, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć o co dokładnie chodziło. Chyba te dodatki mogą zostawać w młynku, więc by trzeba myć przy każdej zmianie ziarna.
  • Nowy dział - kawa na mieście i w podróży

    Przypięty Kawa na mieście i w podróży
    4
    0 Głosy
    4 Posty
    258 Wyświetlenia
    S
    @ciastek napisał w Nowy dział - kawa na mieście i w podróży: Recenzja Pico chyba lepiej tutaj pasuje w takim razie. Przeniesiesz @skansen ? Oczywiście. Zrobione.
  • Zerno Z2

    Młynki
    2
    1 Głosy
    2 Posty
    145 Wyświetlenia
    S
    Zapowiada sie ciekawy młynek. Konstrukcja widać wpisuje się w aktualne trendy-ślepe żarna, regulacja obrotów, SD itd. @ciastek napisał w Zerno Z2: @skansen, może to już czas pożegnać się z EK43S, który ci tak bałagani w kuchni? Docelowo raczej EK43 zostawię żonie do alternatyw a sobie do espresso czegoś poszukam Myślałem raczej o Weberze ale to Zerno też niczego sobie.
  • Prosty w obsłudze ekspres za 2000-3000zł

    Porady zakupowe
    18
    0 Głosy
    18 Posty
    593 Wyświetlenia
    HeniutekH
    Teściowie piją "wiekszą" małą czarna, rozwodnioną i im pasuje. Ostatnio zrobiłem eksperyment i domieliłem jeszcze małą dawkę kawy, była już całkiem znośna, choć z espresso faktycznie ma to niewiele wspólnego.. Najważniejsze że Im pasuje, wiec nie wnikam w resztę ;]
  • 2 Głosy
    10 Posty
    409 Wyświetlenia
    S
    Nie wiem jak u Was ale u mnie (Android 16 i Chrome) powiadomienia spisują się znakomicie. Polecam wszystkim włączenie tej opcji.
  • Timemore Bricks 01s - kompaktowy młynek do metod alternatywnych

    Młynki recenzja timemore
    3
    1
    1 Głosy
    3 Posty
    221 Wyświetlenia
    Dawid4792D
    Ja to lubię takie kompaktowe młynki Pewnie bym się na niego skusił, gdyby nie to że przeszedłem na automat.
  • 2 Głosy
    2 Posty
    178 Wyświetlenia
    S
    Słuszna uwaga @ciastek . Dodam jeszcze, że post dobrze zaczynać jedną-dwoma linijkami tekstu a nie od razu obrazkiem. Posty zaczynające się obrazkiem nie wyglądają dobrze na przykład na liście postów (i w kilku innych miejscach).
  • 1 Głosy
    1 Posty
    238 Wyświetlenia
    Nikt jeszcze nie odpowiedział
  • 0 Głosy
    1 Posty
    101 Wyświetlenia
    Nikt jeszcze nie odpowiedział
  • Wybór pierwszego młynka do kawy

    Porady zakupowe
    2
    7
    3 Głosy
    2 Posty
    804 Wyświetlenia
    Dawid4792D
    Młynki ciągle się zmieniają, ale mimo wszystko moim zdaniem na domowe warunki młynki single dose dla wielu osób są najlepszym wyborem. W przypadku alternatyw, mniejszej ilości spożywanej kawy, warto rozważyć też ręczny młynek. Obecnie droższe modele naprawdę dają radę.
  • Wendougee Data S

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    8
    2 Głosy
    8 Posty
    311 Wyświetlenia
    K
    @Mycoffeeshow nie wiem właśnie dlaczego do losowych filmów mi włączają? Pewnie to twórca ustawia?
  • Woda do kawy - przegląd możliwości

    Przypięty Woda wiedza kawowa
    12
    1 Głosy
    12 Posty
    2k Wyświetlenia
    kabziorK
    @skansen napisał w Woda do kawy - przegląd możliwości: Można by w ogóle założyć wątek na temat wody własnej produkcji. Chętnie bym się powymieniał doświadczeniami jeśli ktoś się w to bawi @skansen napisał w Woda do kawy - przegląd możliwości: Temat jest wbrew pozorom szeroki. Niesamowicie! Zaczynając od źródła samej wody poprzez różne sole które można stosować i ich mieszanki, aż do różnych wartości stężeń tychże soli. Kombinacji jest nieskończona ilość, kiedyś nawet planowałem robić testy, ale ilość zmiennych jest kosmiczna i po prostu zostałem na mieszance która dobrze mi się sprawdzała.
  • Wymiana zaworu bezpieczeństwa

    Przeniesiony Zrób to sam
    9
    2
    0 Głosy
    9 Posty
    399 Wyświetlenia
    kabziorK
    No dobra, dowaliłem tak mocno że nie jestem w stanie teraz go rozkręcić. Ale jak w niego dmucham czy od góry czy od dołu to przepływ spokojnie jest, dopiero mocniejsze dmuchnięcie od dołu go blokuje. Czyli chyba jest OK, bo przestraszyłem się, że skręciłem tak mocno że w ogóle go zablokowałem. Poza tym mam wrażenie, że siła dmuchania potrzebna do zablokowania jest podobna w nowym i starym, czyli zostaje tak jak jest. Operację uznaję za zakończoną.