Przejdź do treści
  • Czekolada do picia podgrzewana dyszą pary

    Herbata i inne napary. Czekolada. Inne napoje.
    3
    0 Głosy
    3 Posty
    625 Wyświetlenia
    ciastekC
    Swego czasu też się zaopatrywałem w Callebout. Ich draże są dobre też do deserów i domowej granoli. Według mnie do gorącej czekolady lepiej niż draże sprawdzają się płatki czekolady, dużo szybciej się rozpuszczają. Hotel Chocolat ma smaczne, chociaż w Polsce ciężko z dostępnością. Robią też smakowe, w tym wegańskie. Dla tych, co wolą wytrawniejsze smaki polecam zmieszać z kakao.
  • Timemore Millab M01

    Młynki
    3
    1 Głosy
    3 Posty
    172 Wyświetlenia
    ciastekC
    Podobno daje unimodalny przemiał, jak niektóre płaskie żarna. Do tej pory stożkowe zawsze produkowały dodatkowo większe ilości pyłu.
  • Trip Coffee - opinie i recenzje

    Kawa ziarnista
    2
    0 Głosy
    2 Posty
    101 Wyświetlenia
    S
    Kilka razy dostawałem próbki tych kaw, w tym od @Dawid4792 . Kawki mają niezłe ale jakoś nigdy żadnej potem nie zamówiłem.
  • 1 Głosy
    2 Posty
    141 Wyświetlenia
    S
    Podoba mi się bardzo schemat Hayba. Fajnie by było, gdyby inne palarnie i sklepy poszły w ich ślady.
  • "Mokapresso" czyli autorska kawiarka na espresso

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    3
    9
    1 Głosy
    3 Posty
    150 Wyświetlenia
    N
    Wiesz co, ja piłem głównie Cappuccino. W porównaniu ze zwykłą kawiarką to zdecydowanie większe body (wtedy jeszcze nie wiedziałem że tak to się nazywa), kawa była pełniejsza, taki smak bardziej okrągły, mniej wodnista. Mogłem mielić dużo drobniej, w zasadzie porównywalnie jak do kolby, też przez mniejszą dozę, więc ta kawa wychodziła przyjemnie gęstsza. na90%
  • Jak zacząć z espresso? Poradnik

    Przypięty Kawowa poradnia wiedza kawowa
    8
    4
    4 Głosy
    8 Posty
    1k Wyświetlenia
    pawel890P
    Dzięki poprawiłem! Dobre oko
  • Turin gallantin DB - czy ktoś słyszał, czy ktoś wie?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    3
    1 Głosy
    3 Posty
    119 Wyświetlenia
    S
    Ciekawy sprzęt, dzięki za wrzucenie go @na90procent . Patrząc po specyfikacji i stronie to chyba na razie sprzedaż tylko w USA: Free Shipping for Orders Over $100 in USA 48 States - No International Shipping Voltage: 120 V 60 Hz Patrząc na cenę 1899USD-aktualna promocyjna cena w USA 6907PLN-cena przeliczona na PLN, można ją traktowa jako cenę netto 8495PLN-cena z doliczonym polskim VAT 23% nie jest to super tanio, tak bym powiedział w miarę rozsądnie. Cena w Polsce może być inna. Rynek ekspresów w USA jest dość specyficzny, ekspresy tam są droższe niż w EU z różnych powodów. I tam ekspres ten może sporo namieszać. Dla nas kawoszy pojawienie się nowych graczy to dobra wiadomość, mamy większy wybór
  • 0 Głosy
    46 Posty
    3k Wyświetlenia
    S
    Pomysł dobry, na pewno mniej błotka będzie
  • Zakopane - kawa speciality czy w stylu włoskim?

    Kawa na mieście i w podróży
    3
    1 Głosy
    3 Posty
    223 Wyświetlenia
    N
    Byłem również w LA MANO i potwierdzam że znają się na rzeczy. Akurat mieli kawę z Be My Bean pod przelew. Była bardzo czysta, miodowa. Cappuccino też pełne, gładkie Na duży plus zasługuje położenie kawiarni z dala od głównego traktu, przez co nie było tłoczno. na90%
  • 1 Głosy
    5 Posty
    187 Wyświetlenia
    K
    Na kimś nowym, to pewnie robi wrażenie, jak we wszystkich innych firmach. Ten kto się zna, to pewnie kupuje, bo wie albo słyszał, że mają dobrą kawę. Z innej dziedziny, to żeby dostać przycisk YT, trzeba mieć chyba 100k subskrybentow a widzę te przyciski u osób, które mają po 5k. Kolejny przypadek jak Collegium Humanum. Anders Breivik, ten od tej strzelaniny, zarabiał duże pieniądze, sprzedając fałszywe certyfikaty.
  • Ekspres kolbowy z młynkiem z Lidla - czy warto?

    Porady zakupowe
    12
    1
    1 Głosy
    12 Posty
    483 Wyświetlenia
    Dawid4792D
    Ja w takim budżecie szedłbym w Lelit Anita. Też trafiają się tu różne promocje i można wyrwać poniżej 2 tys zł. A wtedy mamy i ekspres i młynek, w dodatku to sprawdzony sprzęt.
  • WPM PRIMUS Espresso

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    7
    2
    0 Głosy
    7 Posty
    435 Wyświetlenia
    S
    Nie znalazłem na razie opinii osób które kupiły ten ekspres. Jest za to dostępna szeroka recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=YCWIz-rYRU8
  • 1 Głosy
    34 Posty
    2k Wyświetlenia
    D
    Kawa jest najważniejsza a do tego jest pretekst żeby w razie czego iść na zakupy
  • Bookoo Motto 80

    Młynki single dose młynek bookoo
    23
    1
    1 Głosy
    23 Posty
    1k Wyświetlenia
    pawel890P
    Nie ma możliwości go zakupić póki co cały czas „out of stock”
  • Wacaco Pixapresso – espresso w podróży

    Kawa na mieście i w podróży
    3
    4
    1 Głosy
    3 Posty
    335 Wyświetlenia
    S
    @ciastek napisał w Wacaco Pixapresso – espresso w podróży: Choć brzmi kusząco, efekty niestety zdają się nie być wcale lepsze, przynajmniej według filmu powyżej Ciekawe. Wygląda na to, że cały ekspres jest "zoptymalizowany" pod sitko ciśnieniowe. Sądzę, że jest więcej maszynek które "wolą" sitka ciśnieniowe.
  • Ciekawe promocje na zaparzacze

    Metody alternatywne
    7
    2 Głosy
    7 Posty
    403 Wyświetlenia
    ciastekC
    Tym razem Picopresso za 420zł https://allegro.pl/oferta/automatyczny-ekspres-cisnieniowy-wacaco-picopresso-0-w-czarny-18123341695
  • Ciekawe promocje na młynki do kawy

    Przypięty Młynki
    51
    1
    1 Głosy
    51 Posty
    4k Wyświetlenia
    FormentorF
    @skansen napisał w Ciekawe promocje na młynki do kawy: Eureka Mignon Specialita Smart Zna ktoś z Was ten młynek? Czy jest wart zainteresowania? Jak wygląda retencja?
  • Timemore Chestnut S3

    Młynki recenzja timemore
    5
    2 Głosy
    5 Posty
    352 Wyświetlenia
    pawel890P
    W sumie to ja prownywalem go z moim starym q2, te nowsze doczekały sie faktycznie już ulepszeń, widziałem rączkę, ale co do podstawki i tego mocowania dozownika jakoś nie byłem przekonany, tym bardziej biorąc pod uwagę różnicę w cenie. Ja akurat patrzyłem na młynek do alternatyw, i w tym przypadku k-ultra kosztuje 1160zl, to dokładnie 3x taka przebitka, jedyne co mnie zachęcało do k-ultra to większe żarna, ale moim zdaniem te parę milimetrów nie jest warte tej ceny, a po testach S3 jestem bardzo zadowolony.
  • Pomysł na Jamaica Blue Mountain

    Kawowa poradnia
    21
    0 Głosy
    21 Posty
    838 Wyświetlenia
    ciastekC
    E tam, nie z kontrolą przepływu. Dziś, pierwszy raz, otworzyłem ciemno palonego Triggera. Szot nie był idealny, bo za drobno zmielony. Brakowało odrobinę słodyczy, ale nadal bardzo smacznie. Zmieliłem na tyle drobno, że trzymając na 3 barach, bez całkowitego zamykania zaworu iglicowego pierwsze krople pojawiły się po 19s! Nie wyczułem w ogóle nieprzyjemnej goryczki. Było przyjemnie gorzko, coś jak czekolada 80%. Do tego nieprzyzwoicie wielka, gęsta crema. Szkoda, że zdjęcia nie zrobiłem. [image: 1765487558411-0ec39684-cbdf-4c1a-9f6d-717a279f6c1f-image.jpeg] Na początku przesunąłem filiżankę bliżej środka, co nie umknęło wadze.
  • Black friday 2025

    Porady zakupowe
    32
    0 Głosy
    32 Posty
    2k Wyświetlenia
    pawel890P
    Ja zakupiłem Timemore S3 (ale jeszcze idzie), miałem dylemat nad 1Zespresso K-ultra, ale uznałem, że nie jest warty 2-3 ceny. A młynek docelowo tylko pod alternatywy.