Przejdź do treści

Turin gallantin DB - czy ktoś słyszał, czy ktoś wie?

Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
3 3 111
  • Witajcie,
    Trafiłem ostatnio na ekspres dość podobny do Lelita Bianci, jednakże znacznie tańszy.
    Ma zarówno PID, rotacyjną pompę, dual boiler jak i Flow control.
    Niestety Turin Gallantin DB jest dostępny wyłącznie za granicą i nie ma możliwości wysyłki do Polski. To są informacje które zdobyłem.
    Może ktoś jednak słyszał że ktoś w Polsce tym handluje?

    Wklejam link gdzie go znalazłem. (ale usuńcie dwie spacje bo jeszcze nie mogę opublikować linku)

    na90procent.

  • Turin to przebranie chińczyka w US. W Europie może to być AVX i MiiCoffee, choć pewnie jeszcze kilka innych marek się znajdzie. Tak na szybko nie mogę znaleźć odpowiednika dla tego konkretnego ekspresu.

    Nie jest też wcale taki tani - do ceny którą widzisz w espressooutlet trzeba doliczyć VAT, cło i przesyłkę, więc 9k to minimum, a to i tak cena promocyjna. Standardowo wychodzi ok 12k jeśli nie więcej. To kwoty podobne, jeśli nie wyższe, porównując z Bianką.

    daa91d9c-f670-48a5-8e8f-2ad603020ae3-image.png

    Pamiętaj, że mimo podobnej specyfikacji, sprzęt może zachowywać się zupełnie inaczej, m.in. ze względu na precyzję produkcji (albo jej brak) czy użytych materiałów, o elektronice już nie wspominając.

  • Ciekawy sprzęt, dzięki za wrzucenie go @na90procent .

    Patrząc po specyfikacji i stronie to chyba na razie sprzedaż tylko w USA:

    Free Shipping for Orders Over $100 in USA 48 States - No International Shipping
    Voltage: 120 V 60 Hz

    Patrząc na cenę
    1899USD-aktualna promocyjna cena w USA
    6907PLN-cena przeliczona na PLN, można ją traktowa jako cenę netto
    8495PLN-cena z doliczonym polskim VAT 23%
    nie jest to super tanio, tak bym powiedział w miarę rozsądnie.

    Cena w Polsce może być inna. Rynek ekspresów w USA jest dość specyficzny, ekspresy tam są droższe niż w EU z różnych powodów. I tam ekspres ten może sporo namieszać. Dla nas kawoszy pojawienie się nowych graczy to dobra wiadomość, mamy większy wybór 🙂

Sugerowane posty

  • 1 Głosy
    8 Posty
    121 Wyświetlenia
    S
    Patrzyłem na stronę i jest jeszcze jedna fajna rzecz - statystyki. Zresztą zobaczcie sami: https://gear.barist.app/set-up/stats
  • Flair 49 PRO

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    7
    5
    2 Głosy
    7 Posty
    131 Wyświetlenia
    ciastekC
    Ten Flair 49 ma konstrukcję z aluminium i elementy mające kontakt z wodą/kawą ze stali nierdzewnej. Poza uszczelkami i silikonową izolacją cylindra plastiku tam raczej nie ma, więc podobnie jak w Robocie. Spasowanie natomiast nie jest idealne w tym modelu… Jednocześnie ciężko porównywać Flair 49 z Robotem ze względu na zupełnie inny rozmiar koszyka
  • Fresco Experta PRO czy to dobry ekspres do małego biura?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    5
    0 Głosy
    5 Posty
    199 Wyświetlenia
    S
    @OfficeManago napisał w Fresco Experta PRO czy to dobry ekspres do małego biura?: Fresco Experta PRO, czy to dobry ekspres? Chcę poznać zalety i wady. Tak na szybko Zalety: prosta konstrukcja Wady: bardzo wysoka cena jak za ekspres o takich parametrach, brak PID, niewielki bojler, grupa E61 wymagająca okresowego smarowania, HX - wymaga cooling flushy, długi czas nagrzewania, tylko jeden manometr pokazujący ciśnienie bojlera serwisowego, brak manometru pokazującego ciśnienie ekstrakcji Podsumowując - gdyby ten ekspres kosztował około 4000 zł to nikt by go nie odradzał. Ale cena rzędu 9000zł za prostego, małego HXa to po prostu przesada.