Przejdź do treści

Dzisiaj piję

Kawa ziarnista
5 2 207
Sugerowane posty

  • Przychodzi fizyk do kawiarni, czyli jak zaparzyć idealne espresso

    Kawa ziarnista
    7
    0 Głosy
    7 Posty
    183 Wyświetlenia
    ciastekC
    Właśnie spisałem co znalazłem jakoś w styczniu, ale wstrzymałem się z publikacją bo brakuje konkretów tego typu. No ale nic to, perfekcji tu raczej nie osiągnę Wrzuciłem co mam, czyli większość, ale na miano poradnika jeszcze nie zasługuje: https://forum.home-barista.pl/topic/493/profilowanie-espresso
  • Bracia Ziółkowscy – opinie, recenzje

    Kawa ziarnista
    6
    1 Głosy
    6 Posty
    160 Wyświetlenia
    O
    Piłem kilka kawek od nich i też miałem przyjemność porozmawiać z jednym z braci na jednej z edycji "Parzymy przelewamy". Kawy są bardzo fajne i nawet taki "Szybki przelew" był całkiem przyjemny. Niemniej jednak już dosyć długo nic od nich nie piłem. Na temat ziaren pod espresso się nie wypowiem, bo jeśli chodzi o moje domowe potrzeby to omijam szerokim łukiem wszystko co ciemno palone
  • Ziarno pod czekoladowe espresso

    Kawa ziarnista
    16
    0 Głosy
    16 Posty
    646 Wyświetlenia
    ciastekC
    Mega zaskoczeniem dla mnie jest Polska Parzucha. Jedna z przyjemniejszych jakie piłem. Szoty z głębokiego koszyka 21g Lelit by IMS i pojedynczego 11g wychodzą takie same, a samo ziarno wymaga o dziwo dość grubego mielenia jak na esko. Muszę jeszcze zobaczyć jak wyjdzie przy standardowym 18g.