Przejdź do treści

Dzisiaj piję

Kawa ziarnista
5 2 207
Sugerowane posty

  • Bracia Ziółkowscy – opinie, recenzje

    Kawa ziarnista
    6
    1 Głosy
    6 Posty
    160 Wyświetlenia
    O
    Piłem kilka kawek od nich i też miałem przyjemność porozmawiać z jednym z braci na jednej z edycji "Parzymy przelewamy". Kawy są bardzo fajne i nawet taki "Szybki przelew" był całkiem przyjemny. Niemniej jednak już dosyć długo nic od nich nie piłem. Na temat ziaren pod espresso się nie wypowiem, bo jeśli chodzi o moje domowe potrzeby to omijam szerokim łukiem wszystko co ciemno palone
  • Ciekawe promocje na kawę ziarnistą

    Kawa ziarnista
    10
    1
    2 Głosy
    10 Posty
    501 Wyświetlenia
    ciastekC
    dzień ojca się zbliża to i promocje się pojawiają do 23 czerwca -15% w Kawanie na single originy z kodem TATA15
  • Co aktualnie popijacie?

    Kawa ziarnista
    151
    1
    1 Głosy
    151 Posty
    13k Wyświetlenia
    ciastekC
    Ciastko na dzisiaj to żadne ciastko. O zgrozo, to bagienko w papierku, znaczy przelew z Kality. A trafiło na Rwandę Gitesi od Audun Coffee. [image: 1782060568031-c26c9449-9d24-4662-97a4-79bbe40b18bd-image.jpeg] Jest to pierwsze dla mnie ziarno stricte pod przelew. Wcześniej zalewałem zachowawczo średnio paloną Brazylię Peaberry Mocca od Goryla i Indie (Orły) od Cafelito. Jasny, norweski wypał bardzo wyraźnie podkreślił truskawki, zarówno w zapachu ziarna, zapachu gotowego przelewu i także w samym smaku. Wybaczcie, ale ziarna nie żułem, więc nie powiem jak smakuje przed zalaniem. Kwasowość jest zrównoważona, lekka wręcz, jak faktycznie w słodszych truskawkach, choć nie wiem na ile to kwestia Kality, a na ile samego ziarna. Po kilku dniach ta wyraźna truskawka nie zniknęła, a ewoluowała w stronę owoców leśnych. [image: 1782060589131-cf64b059-4023-4d0f-abb6-744fdf43dbe1-image.jpeg] Na pewno będę do tego ziarna wracał. Świetnie wychodzi zarówno jako klasyczny drip (na ile Kalita może być uznana za klasykę), ale też jako iced drip w upalne dni. Odważyłem się nawet na przelewowe bluźnierstwo i spróbowałem z odrobiną chłodnego mleka. Oczywiście truskawka odeszła trochę w cień, ale może stanowić ciekawą odmianę od zwykłego przelewu.