Przejdź do treści

Fresco Experta PRO czy to dobry ekspres do małego biura?

Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
5 3 199
  • Cześć,

    Szukamy ekspresu do małego biura. Korzystać z niego będą 3-4 osoby. Czasami zrobimy kawę dla gości. Robione będzie espresso i kawy mleczne.
    Mamy na razie starą kolbę Ariete która dożywa swoich dni. Szukamy czegoś solidnego. Polecono nam Fresco Experta PRO i w zestawie dobry młynek do kawy. Młynek już mamy wybrany ale nie wiemy co z ekspresem. Co sądzicie o tym ekspresie? Czy w tej cenie (około 9000zł) można znaleźć coś lepszego?

  • Fresco Experta PRO to BFC Experta ze znaczkiem Fresco.
    BFC Experta można kupić za mniej niż 6000zł.

    Experta to HX ze stosunkowo małym bojlerem 1,3l, pompą wibracyjną i grupą E61.
    Ekspres w świetle specyfikacji nie ma PID.

    Przy takich założeniach, można:

    1. Kupić tańszy ekspres o porównywalnych, lub nawet lepszych parametrach. Może to być Lelit Mara, NS Oscar II, Eureka Pura.
    2. Kupić ekspres w podobnej cenie ale o lepszych parametrach . Może to być Eureka Constanza R, Lelit Bianca czy ECM Technika V Profi.

    Myślę, że za chwile koledzy dorzucą jeszcze kilka innych propozycji.

  • przy kilku osobach, zwłaszcza systematycznie uraczając gości kawą poszedłbym raczej w kierunku podwójnego bojlera zamiast HX, np wspomniana Bianca albo Elizabeth

  • Dziękuje za propozycje. Wracając do tego Fresco Experta PRO, czy to dobry ekspres? Chcę poznać zalety i wady.

  • Dziękuje za propozycje. Wracając do tego Fresco Experta PRO, czy to dobry ekspres? Chcę poznać zalety i wady.

    @OfficeManago napisał w Fresco Experta PRO czy to dobry ekspres do małego biura?:

    Fresco Experta PRO, czy to dobry ekspres? Chcę poznać zalety i wady.

    Tak na szybko 🙂

    Zalety:

    • prosta konstrukcja

    Wady:

    • bardzo wysoka cena jak za ekspres o takich parametrach,
    • brak PID,
    • niewielki bojler,
    • grupa E61 wymagająca okresowego smarowania,
    • HX - wymaga cooling flushy,
    • długi czas nagrzewania,
    • tylko jeden manometr pokazujący ciśnienie bojlera serwisowego, brak manometru pokazującego ciśnienie ekstrakcji

    Podsumowując - gdyby ten ekspres kosztował około 4000 zł to nikt by go nie odradzał. Ale cena rzędu 9000zł za prostego, małego HXa to po prostu przesada.

Sugerowane posty

  • Turin gallantin DB - czy ktoś słyszał, czy ktoś wie?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    3
    1 Głosy
    3 Posty
    111 Wyświetlenia
    S
    Ciekawy sprzęt, dzięki za wrzucenie go @na90procent . Patrząc po specyfikacji i stronie to chyba na razie sprzedaż tylko w USA: Free Shipping for Orders Over $100 in USA 48 States - No International Shipping Voltage: 120 V 60 Hz Patrząc na cenę 1899USD-aktualna promocyjna cena w USA 6907PLN-cena przeliczona na PLN, można ją traktowa jako cenę netto 8495PLN-cena z doliczonym polskim VAT 23% nie jest to super tanio, tak bym powiedział w miarę rozsądnie. Cena w Polsce może być inna. Rynek ekspresów w USA jest dość specyficzny, ekspresy tam są droższe niż w EU z różnych powodów. I tam ekspres ten może sporo namieszać. Dla nas kawoszy pojawienie się nowych graczy to dobra wiadomość, mamy większy wybór
  • Ekspres i jego wpływ na body naparu

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    17
    0 Głosy
    17 Posty
    594 Wyświetlenia
    S
    Dzięki @kawosz17 za zdjęcia. Widać, że grupy są różne i w różny sposób będą dystrybuować wodę. Chociażby ze względu na położenie otworów. I tutaj widzimy czego Decent odtworzyć nie może. Kopiując profil danej maszyny może próbować odtwarzać jej profil temperaturowy, przepływ i ciśnienie. Nawet jeśli odtworzy te parametry idealnie, to zostaje chociażby sposób dystrybucji wody przez daną maszynę (grupę - krążek- prysznic). Tego na razie nie zmienimy zmieniając profil maszyny - mamy taki prysznic i krążek jaki w danej chwili został zamontowany. Aczkolwiek ten element jest ponoć w Decencie bardzo dopracowany.
  • 1 Głosy
    8 Posty
    492 Wyświetlenia
    S
    Wygląda na to, że logo Maxim's na ekspresie to tylko chwyt reklamowy. Sam Maxim's, przynajmniej na razie ekspresu nie pokazuje ani na swojej stronie internetowej ani w swoich butikach w Luwrze. Będąc w Paryżu specjalnie poszedłem sprawdzić. [image: 1751805399431-maxims-luvr.jpg]