Przejdź do treści

Compak Fino - konkurencja dla Niche?

Młynki
18 6 797
  • I to jest młynek. Miałem okazję widzieć Niche w akcji i mimo niskich obrotów mielenie szło naprawdę sprawnie. Ciekawe jak wypadnie porównaniu tych 2 młynków 🙂

  • Mała aktualizacja: producent podał, że młynek będzie miał żarna stożkowe 63mm, pełen zakres grubości mielenia-do wszystkich metod, demontowalny (na magnesie) wylot przemiału.

    Wkrótce mają się pojawić bardziej szczegółowe informacje. Nie bardzo rozumiem na co oni czekają.

  • może nie mają jeszcze certyfikacji CE albo dostosowują proces produkcyjny pod masówkę

  • Może rzeczywiście coś jeszcze dłubią przy konstrukcji. Ale marketingowo nie jest to dobra sytuacja, gdy potencjalni klienci nie mogą nic znaleźć. Podobnie jest z Mahlkönig X64 SD. Jest już oferowany w sklepach a na stronie producenta nic o nim nie ma...
    Żyjemy w takich czasach, że klienci, nawet w relacjach B2B sami szukają informacji na temat produktu nim zapytają sprzedawcę. I tutaj czy Fino czy X64 wypadają słabo. Nie ma recenzji, nie ma nawet informacji na stronie.
    A dla odmiany taki Navigator jest dokładnie opisany na stronie, są już recenzje, filmiki itp. Marketingowo wypada to lepiej, nawet jeśli recenzje nie zawierają samych zachwytów.

  • Trochę info jest jak się pogrzebie. 🙂 Silnik 260rpm, aluminiowa obudowa, wstępnie jakiś sklep wystawił go w grudniu za 800$ ale usunął ze strony. Mlynek będzie miał 2 wersje z wbudowaną wagą lub bez.

    https://dailycoffeenews.com/wp-content/uploads/2025/05/fino.jpg
    image.jpeg

  • Czyli to co w pierwszym poście 🙂 Nie sądzę by ktoś kupił młynek na podstawie tych szczątkowych informacji.
    W porównaniu do tego co już wiadomo o Navigatorze o którym nakręcono już nawet kilka recenzji to tyle co nic. A Navigatora pokazano później.

  • Trochę racja, tylko ciekawe że zmieniły się żarna i silnik. Niemniej jednak fajny młynek, mnie najbardziej ciekawi jak działa ta waga o ile faktycznie tam jest.

    Chyba najbardziej racjonalnie jest poczekać na oficjalne dane i uspokoić swoje konsumpcjonistyczne żądze 😂

  • na zdjęciu nie widać w ogóle uchwytu na kolbę, a metalowa podstawka pod kubek jest na tyle gruba że tam musieli włożyć wagę

  • Znana jest już pełna specyfikacja. Młynek będzie miał silnik prądu stałego (tak jak Niche).

    Fino i Fino Scale - najważniejsze funkcjonalności:

    • Silnik prądu stałego z przekładnią
    • Bezstopniowa regulacja mikrometryczna
    • Pierścień do manualnej kalibracji
    • System antystatyczny
    • Pojemnik 65g na mielonkę
    • Wyłącznik bezpieczeństwa
    • Wbudowana waga z wyświetlaczem TFT (wersja Scale)

    Młynki Fino i Fino Scale - dane techniczne

    • Moc silnika: 280 W
    • Prędkość obrotowa (stała): 270 obr./ min.
    • Prędkość mielenia: 1,0(espresso)
    • Żarna: 63 mm stożkowe
    • Masa: 7 kg
    • Fino - wymiary maks. (szerokość/głębokość/wysokość): 405mm/165mm/240mm
    • Fino Scale - wymiary maks. (szerokość/głębokość/wysokość): 423mm/165mm/240mm

    Źródło: Strona producenta

    A jak się Wam podoba ten młynek?

  • Młynek pojawił się w ofercie zagranicznych sklepów. Compam Fino bez wagi wyceniono na 549Euro [1] a wersja z wagą Fino Scale jest o około 200 Euro droższa [2]. Compak wg mnie powinien z tym młynkiem działać bardziej energicznie...
    [1] https://rheinland.coffee/products/compak-fino
    [2] https://www.casabarista.nl/products/compak-fino-weegschaal-zwart

Sugerowane posty