Compak Fino - konkurencja dla Niche?
-
I to jest młynek. Miałem okazję widzieć Niche w akcji i mimo niskich obrotów mielenie szło naprawdę sprawnie. Ciekawe jak wypadnie porównaniu tych 2 młynków

-
Mała aktualizacja: producent podał, że młynek będzie miał żarna stożkowe 63mm, pełen zakres grubości mielenia-do wszystkich metod, demontowalny (na magnesie) wylot przemiału.
Wkrótce mają się pojawić bardziej szczegółowe informacje. Nie bardzo rozumiem na co oni czekają.
-
może nie mają jeszcze certyfikacji CE albo dostosowują proces produkcyjny pod masówkę
-
Może rzeczywiście coś jeszcze dłubią przy konstrukcji. Ale marketingowo nie jest to dobra sytuacja, gdy potencjalni klienci nie mogą nic znaleźć. Podobnie jest z Mahlkönig X64 SD. Jest już oferowany w sklepach a na stronie producenta nic o nim nie ma...
Żyjemy w takich czasach, że klienci, nawet w relacjach B2B sami szukają informacji na temat produktu nim zapytają sprzedawcę. I tutaj czy Fino czy X64 wypadają słabo. Nie ma recenzji, nie ma nawet informacji na stronie.
A dla odmiany taki Navigator jest dokładnie opisany na stronie, są już recenzje, filmiki itp. Marketingowo wypada to lepiej, nawet jeśli recenzje nie zawierają samych zachwytów. -
Trochę info jest jak się pogrzebie.
Silnik 260rpm, aluminiowa obudowa, wstępnie jakiś sklep wystawił go w grudniu za 800$ ale usunął ze strony. Mlynek będzie miał 2 wersje z wbudowaną wagą lub bez.https://dailycoffeenews.com/wp-content/uploads/2025/05/fino.jpg

-
Czyli to co w pierwszym poście
Nie sądzę by ktoś kupił młynek na podstawie tych szczątkowych informacji.
W porównaniu do tego co już wiadomo o Navigatorze o którym nakręcono już nawet kilka recenzji to tyle co nic. A Navigatora pokazano później. -
Trochę racja, tylko ciekawe że zmieniły się żarna i silnik. Niemniej jednak fajny młynek, mnie najbardziej ciekawi jak działa ta waga o ile faktycznie tam jest.
Chyba najbardziej racjonalnie jest poczekać na oficjalne dane i uspokoić swoje konsumpcjonistyczne żądze

-
na zdjęciu nie widać w ogóle uchwytu na kolbę, a metalowa podstawka pod kubek jest na tyle gruba że tam musieli włożyć wagę
-
Znana jest już pełna specyfikacja. Młynek będzie miał silnik prądu stałego (tak jak Niche).
Fino i Fino Scale - najważniejsze funkcjonalności:
- Silnik prądu stałego z przekładnią
- Bezstopniowa regulacja mikrometryczna
- Pierścień do manualnej kalibracji
- System antystatyczny
- Pojemnik 65g na mielonkę
- Wyłącznik bezpieczeństwa
- Wbudowana waga z wyświetlaczem TFT (wersja Scale)
Młynki Fino i Fino Scale - dane techniczne
- Moc silnika: 280 W
- Prędkość obrotowa (stała): 270 obr./ min.
- Prędkość mielenia: 1,0(espresso)
- Żarna: 63 mm stożkowe
- Masa: 7 kg
- Fino - wymiary maks. (szerokość/głębokość/wysokość): 405mm/165mm/240mm
- Fino Scale - wymiary maks. (szerokość/głębokość/wysokość): 423mm/165mm/240mm
Źródło: Strona producenta
A jak się Wam podoba ten młynek?
-
Młynek pojawił się w ofercie zagranicznych sklepów. Compam Fino bez wagi wyceniono na 549Euro [1] a wersja z wagą Fino Scale jest o około 200 Euro droższa [2]. Compak wg mnie powinien z tym młynkiem działać bardziej energicznie...
[1] https://rheinland.coffee/products/compak-fino
[2] https://www.casabarista.nl/products/compak-fino-weegschaal-zwart
Hello! It looks like you're interested in this conversation, but you don't have an account yet.
Getting fed up of having to scroll through the same posts each visit? When you register for an account, you'll always come back to exactly where you were before, and choose to be notified of new replies (either via email, or push notification). You'll also be able to save bookmarks and upvote posts to show your appreciation to other community members.
With your input, this post could be even better 💗
Zarejestruj się Zaloguj się