Przejdź do treści

Ekspres do kawy do biura funkcje

Ciśnieniowe ekspresy automatyczne
2 2 163
  • Chcemy kupić ekspres do biura i widzę, że niektóre modele mają mnóstwo różnych funkcji. Nie chcemy przepłacać za rzeczy, których nikt nie będzie używał, więc zastanawiam się, jakie opcje są faktycznie przydatne w biurze?

  • W biurze nie jest potrzebna duża ilość funkcji rozumiana jako mnogość wariantów oferowanych przez ekspres kaw.

    Jeśli z ekspresu będzie korzystać niewiele osób to wystarczy wolnostojąca maszyna bez podłączenia do wody i kanalizacji. Wiąże się to jednak z ryzykiem omyłkowego nalania wody do zbiornika z ziarnami. Nie znam dokładnych statystyk ale to ponoć częsty powód wizyt ekspresów w serwisie. Warto więc przyjrzeć się maszynom z dużym przezroczystym, zewnętrznym zbiornikiem oraz dodatkowo opisać zbiornik na ziarna. Zbiorniki w Jurach są takim dobrym rozwiązaniem.

    Jeśli z ekspresu będzie korzystać więcej osób, warto przyjrzeć się maszynom z podłączeniem do wody i kanalizacji. Niektóre maszyny rozwiązują też problem opróżniania pojemnika na fusy-trafia do kosza pod ekspresem. Wymaga to jednak odpowiedniego blatu.

    Niezależnie od rodzaju ekspresu warto zadbać o wodę dobrej jakości. Wodę z filtru można używać w biurze również do picia i herbaty. Filtr to lepsze IMHO rozwiązanie niż woda z dużych butli.

    Na koniec zostaje jeszcze kwestia mleka. Spodziewać się można, że pite też będą kawy mleczne. Tutaj niestety trzeba zapewnić obsługę-zmieniać kartony z mlekiem, czyścić układ na koniec dnia.

Sugerowane posty

  • Przesiadka z kolby na automat

    Ciśnieniowe ekspresy automatyczne
    14
    0 Głosy
    14 Posty
    662 Wyświetlenia
    LokomisiekL
    Lepsza połówka z samą Kolbą sobie poradzi… nie lubiła grzać kolby, i synchronizacji różnych sprzętów i grzania ich… Jak znajdę sprzęt gdzie musi włączyć, później przygotować ciastko, podstawić kubek i kliknąć to myślę że nie będzie problemu
  • Ciekawe promocje na ekspresy automatyczne

    Ciśnieniowe ekspresy automatyczne
    4
    1
    0 Głosy
    4 Posty
    333 Wyświetlenia
    HeniutekH
    @skansen Racja, ładny ten różowy jak na mój bezgust, taki pudrowy chyba trochę. Jakbym miał kasę i potrzebę takiego sprzętu to czemu nie, nie jest nachalny ani oczojebny. albo "kochanie zobacz jaki kupilem Ci ekspres... a nie potrzebujesz, no tak, to wiesz co, to ja go poużywam trochę" ;]
  • De'Longhi Magnifica Evo

    Ciśnieniowe ekspresy automatyczne delonghi
    2
    1 Głosy
    2 Posty
    265 Wyświetlenia
    S
    Słyszałem dobre opinie o tym ekspresie. Jeśli masz chwilę czasu to napisz proszę krótką recenzję.