Przejdź do treści

Mahlkönig Xenia - pierwszy ekspres kolbowy kultowego producenta młynków

Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
1 1 141
  • Mahlkönig pokazał pierwszy w swojej historii ekspres kolbowy. Jest to rezultat przejęcia starupu Xenia Espresso wraz z ich flagowym ekspresem.
    Jest to dualboiler, z regulacja ciśnienia, profilowaniem przepływu i funkcją grind-by-sync. Grind-by-sync to funkcja w ramach której ekspres mierzy parametry podczas ekstrakcji (m.in. przepływ, czas) i wysyła dane do młynka. W oparciu o dane z ekspresu kompatybilny młynek może dostosować parametry ekstrakcji przemiału.
    Mahlkonig Xenia.jpg
    Zdjęcie z profilu FB Mahlköniga

  • S skansen odniósł się do tego tematu dnia
Sugerowane posty

  • Ekspres i jego wpływ na body naparu

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    17
    0 Głosy
    17 Posty
    590 Wyświetlenia
    S
    Dzięki @kawosz17 za zdjęcia. Widać, że grupy są różne i w różny sposób będą dystrybuować wodę. Chociażby ze względu na położenie otworów. I tutaj widzimy czego Decent odtworzyć nie może. Kopiując profil danej maszyny może próbować odtwarzać jej profil temperaturowy, przepływ i ciśnienie. Nawet jeśli odtworzy te parametry idealnie, to zostaje chociażby sposób dystrybucji wody przez daną maszynę (grupę - krążek- prysznic). Tego na razie nie zmienimy zmieniając profil maszyny - mamy taki prysznic i krążek jaki w danej chwili został zamontowany. Aczkolwiek ten element jest ponoć w Decencie bardzo dopracowany.
  • Conti ACE - potężny ekspres do domu

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    4
    1
    1 Głosy
    4 Posty
    181 Wyświetlenia
    S
    To zmienia postać rzeczy. Zbiornik do wody to niestety must have jeśli chce się atakować rynek domowy.
  • Fresco Experta PRO czy to dobry ekspres do małego biura?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    5
    0 Głosy
    5 Posty
    199 Wyświetlenia
    S
    @OfficeManago napisał w Fresco Experta PRO czy to dobry ekspres do małego biura?: Fresco Experta PRO, czy to dobry ekspres? Chcę poznać zalety i wady. Tak na szybko Zalety: prosta konstrukcja Wady: bardzo wysoka cena jak za ekspres o takich parametrach, brak PID, niewielki bojler, grupa E61 wymagająca okresowego smarowania, HX - wymaga cooling flushy, długi czas nagrzewania, tylko jeden manometr pokazujący ciśnienie bojlera serwisowego, brak manometru pokazującego ciśnienie ekstrakcji Podsumowując - gdyby ten ekspres kosztował około 4000 zł to nikt by go nie odradzał. Ale cena rzędu 9000zł za prostego, małego HXa to po prostu przesada.