Przejdź do treści

Zerno Z2

Młynki
2 2 145 1
  • Dziś rusza przedsprzedaż nowego, wysokiej klasy młyna SD – Zerno Z2. To następca Z1, który nierzadko bywał porównywany z Option-O Lagom P64. Wygląda na to, że Z2 ma być odpowiedzią na argumenty przeciwko Z1.

    Podobnie jak w Z1, będzie możliwe zamontowanie żaren na 2 i 3 śruby mocujące, ale też ślepe – bez elementów mocujących na powierzchni tnącej. W Z2 zostały one dodatkowo zwiększone z 64 do 80mm. Zmieniony został też napęd, który do zaoferowania będzie miał większą moc i to z regulacją obrotów, dzięki której zyskamy trochę kontroli nad tym ile pyłu wytworzy się podczas mielenia. Jak to przy młynkach SD, oczywiście obiecana jest także znikoma retencja.

    Zerno nie jest dla każdego. Z2 w najtańszej opcji kosztuje 2k USD, a do tego trzeba się zapisać na listę oczekujących, choć w przeciwieństwie do Kafatek Monolith, wysyłka planowana jest już na grudzień 2025. Niestety, nie będzie dostępny w Polsce oficjalnie.

    @skansen, może to już czas pożegnać się z EK43S, który ci tak bałagani w kuchni? 😄

  • Dziś rusza przedsprzedaż nowego, wysokiej klasy młyna SD – Zerno Z2. To następca Z1, który nierzadko bywał porównywany z Option-O Lagom P64. Wygląda na to, że Z2 ma być odpowiedzią na argumenty przeciwko Z1.

    Podobnie jak w Z1, będzie możliwe zamontowanie żaren na 2 i 3 śruby mocujące, ale też ślepe – bez elementów mocujących na powierzchni tnącej. W Z2 zostały one dodatkowo zwiększone z 64 do 80mm. Zmieniony został też napęd, który do zaoferowania będzie miał większą moc i to z regulacją obrotów, dzięki której zyskamy trochę kontroli nad tym ile pyłu wytworzy się podczas mielenia. Jak to przy młynkach SD, oczywiście obiecana jest także znikoma retencja.

    Zerno nie jest dla każdego. Z2 w najtańszej opcji kosztuje 2k USD, a do tego trzeba się zapisać na listę oczekujących, choć w przeciwieństwie do Kafatek Monolith, wysyłka planowana jest już na grudzień 2025. Niestety, nie będzie dostępny w Polsce oficjalnie.

    @skansen, może to już czas pożegnać się z EK43S, który ci tak bałagani w kuchni? 😄

    Zapowiada sie ciekawy młynek. Konstrukcja widać wpisuje się w aktualne trendy-ślepe żarna, regulacja obrotów, SD itd.

    @ciastek napisał w Zerno Z2:

    @skansen, może to już czas pożegnać się z EK43S, który ci tak bałagani w kuchni?

    Docelowo raczej EK43 zostawię żonie do alternatyw a sobie do espresso czegoś poszukam 🙂 Myślałem raczej o Weberze ale to Zerno też niczego sobie.

Sugerowane posty

  • Lagom GDS – młynek o dwóch obliczach

    Młynki
    5
    1 Głosy
    5 Posty
    26 Wyświetlenia
    ciastekC
    Tanio nie jest, koniec końców to end-game, chociaż cenę broni fakt, że dostajesz 2 młyny. Płaskie żarna są w rozmiarze 102mm. Gdzieś czytałem, że mają być montowane bez śrub, ale nie mogę się teraz do tego dokopać.
  • Acaia Orbit - co myślicie o tym młynku ?

    Młynki
    4
    0 Głosy
    4 Posty
    183 Wyświetlenia
    ciastekC
    P80 wychodzi podobnie (z przesyłką i VAT 7.7k); Orbit 7.7-9k, w zależności od sklepu
  • New Mazzer Mini G - kolejna propozycja od Mazzera

    Zablokowany Młynki mazzer młynek od grind-by-weight
    8
    2
    1 Głosy
    8 Posty
    515 Wyświetlenia
    S
    Na Forum pojawiła się świetna recenzja tego młynka autorstwa @semtex . Do dalszej dyskusji zapraszam wydzielonym wątku: https://forum.home-barista.pl/topic/483/mazzer-mini-g-recenzja