Przejdź do treści

Zerno Z2

Młynki
2 2 145 1
  • Dziś rusza przedsprzedaż nowego, wysokiej klasy młyna SD – Zerno Z2. To następca Z1, który nierzadko bywał porównywany z Option-O Lagom P64. Wygląda na to, że Z2 ma być odpowiedzią na argumenty przeciwko Z1.

    Podobnie jak w Z1, będzie możliwe zamontowanie żaren na 2 i 3 śruby mocujące, ale też ślepe – bez elementów mocujących na powierzchni tnącej. W Z2 zostały one dodatkowo zwiększone z 64 do 80mm. Zmieniony został też napęd, który do zaoferowania będzie miał większą moc i to z regulacją obrotów, dzięki której zyskamy trochę kontroli nad tym ile pyłu wytworzy się podczas mielenia. Jak to przy młynkach SD, oczywiście obiecana jest także znikoma retencja.

    Zerno nie jest dla każdego. Z2 w najtańszej opcji kosztuje 2k USD, a do tego trzeba się zapisać na listę oczekujących, choć w przeciwieństwie do Kafatek Monolith, wysyłka planowana jest już na grudzień 2025. Niestety, nie będzie dostępny w Polsce oficjalnie.

    @skansen, może to już czas pożegnać się z EK43S, który ci tak bałagani w kuchni? 😄

  • Dziś rusza przedsprzedaż nowego, wysokiej klasy młyna SD – Zerno Z2. To następca Z1, który nierzadko bywał porównywany z Option-O Lagom P64. Wygląda na to, że Z2 ma być odpowiedzią na argumenty przeciwko Z1.

    Podobnie jak w Z1, będzie możliwe zamontowanie żaren na 2 i 3 śruby mocujące, ale też ślepe – bez elementów mocujących na powierzchni tnącej. W Z2 zostały one dodatkowo zwiększone z 64 do 80mm. Zmieniony został też napęd, który do zaoferowania będzie miał większą moc i to z regulacją obrotów, dzięki której zyskamy trochę kontroli nad tym ile pyłu wytworzy się podczas mielenia. Jak to przy młynkach SD, oczywiście obiecana jest także znikoma retencja.

    Zerno nie jest dla każdego. Z2 w najtańszej opcji kosztuje 2k USD, a do tego trzeba się zapisać na listę oczekujących, choć w przeciwieństwie do Kafatek Monolith, wysyłka planowana jest już na grudzień 2025. Niestety, nie będzie dostępny w Polsce oficjalnie.

    @skansen, może to już czas pożegnać się z EK43S, który ci tak bałagani w kuchni? 😄

    Zapowiada sie ciekawy młynek. Konstrukcja widać wpisuje się w aktualne trendy-ślepe żarna, regulacja obrotów, SD itd.

    @ciastek napisał w Zerno Z2:

    @skansen, może to już czas pożegnać się z EK43S, który ci tak bałagani w kuchni?

    Docelowo raczej EK43 zostawię żonie do alternatyw a sobie do espresso czegoś poszukam 🙂 Myślałem raczej o Weberze ale to Zerno też niczego sobie.

Sugerowane posty

  • Młynkowe notatki - pamiętnik kawosza

    Młynki
    8
    8
    3 Głosy
    8 Posty
    121 Wyświetlenia
    S
    @Semtex napisał: @skansen Młynki SD chyba nie są demonami wydajności. DF mieli jeszcze wolniej. W sumie nie mierzyłem dokładnie, ale w 10 sekund to on raczej nie da rady przemielić podwójnej dozy. Taka chyba już ich natura. Młynek SD z założenia opróżnia komorę do końca z resztek kawy. To opróżnianie chwilę trwa i przedłuża proces. W OD nie ma takiej potrzeby - resztki przechodzą na kolejne mielenia...
  • New Mazzer Mini G - kolejna propozycja od Mazzera

    Zablokowany Młynki mazzer młynek od grind-by-weight
    8
    2
    1 Głosy
    8 Posty
    521 Wyświetlenia
    S
    Na Forum pojawiła się świetna recenzja tego młynka autorstwa @semtex . Do dalszej dyskusji zapraszam wydzielonym wątku: https://forum.home-barista.pl/topic/483/mazzer-mini-g-recenzja
  • Eureka Mignon Single Dose - recenzja młynka

    Młynki recenzja eureka single dose młynek młynek sd
    34
    1
    3 Głosy
    34 Posty
    2k Wyświetlenia
    pawel890P
    Czy ktoś może wie gdzie można kupić kubek dozujący z takim protektorem z góry, jakie są montowane w nowszych edycjach Eureki? Próbowałem szukać ale ciężko znaleź żeby kupić to osobno, myślałem, żeby dorzucić do mojej starzej edycji.