Przejdź do treści

New Mazzer Mini G - kolejna propozycja od Mazzera

Zablokowany Młynki
8 3 521
  • Mazzer Mini G to kolejna wersja odświeżonego młynka Mazzer Mini. Jest to wersja wyposażona dodatkowo w automatyke wagową działającą z dokładnością do 0,1g. Młynek może mielić zarówno do kubeczka jak i prosto do kolby.
    1000005801.jpg
    Młynek będzie wyposażony w system eliminujący wpływ drgań na dokładność wagi.
    1000005800.jpg
    Młynek będzie wyposażony w żarna 233M 64mm lub opcjonalnie drugi wariant żaren, zoptymalizowany pod słodkie espresso.

    Zdjęcia producenta.

    New Mazzer Mini G - dane techncizne

    • Moc: 350 W
    • Bezstopniowa mikrometryczna regulacja grubości mielenia
    • Żarna: 64mm 233M (lub k202D)
    • Prędkość obrotowa: 1400 obr/min (50 Hz) - 1600 obr/min (60Hz)
    • Obudowa: odlew aluminium
    • Hopper: 600 g (wersja gastronomiczna) / 280 g (wersja domowa) / 280g (opcja) 1200g (opcja)
    • Waga 8.5 kg
  • Wiadomo jaką bedzie miał retencję? Zastanawiam się czy można go traktować jako single dose

  • Sądząc po konstrukcji retencja nie będzie zerowa. Więc jako SD nie bardzo go widzę.

  • Słodkie espresso 🙂

    Ciekawe ile w tym prawdy, a ile marketingu.

  • Chodzi chyba przede wszystkim o akcent na nuty słodkie zamiast owocowych. Testując różne młynki zauważyłem, że jedne podkreślają nuty owocowe a inne słodkie właśnie.

  • Młynek jest juz dostępny w sprzedaży - cena 850Euro już z wysyłką:

    Znane są też bardziej szczegółowe dane techniczne - dopisałem do pierwszego postu.

  • Na pierwotnych zdjęciach ten panel sterujący się całkowicie zmienił. Nie ma tam fizycznych przycisków, tylko teraz całkowicie dotykowy panel.

    Niżej uzupełnili o ciekawe fakty, retencja młynka wynosi 8g. Nie rekomendują spryskiwania żaren wodą, ponieważ grozi to zalepieniem żaren, zakleszczeniem i utlenianiem żaren. Dość ciekawe ostrzeżenie. 🙂

    Prezentuje się świetnie na nowych zdjęciach:

    image.png

  • S skansen rozdzielił ten temat dnia
  • Na Forum pojawiła się świetna recenzja tego młynka autorstwa @semtex .
    Do dalszej dyskusji zapraszam wydzielonym wątku:
    https://forum.home-barista.pl/topic/483/mazzer-mini-g-recenzja

  • S skansen zablokował ten temat dnia
Sugerowane posty

  • Nowości od Mazzera na Host Milano

    Młynki
    2
    3
    0 Głosy
    2 Posty
    166 Wyświetlenia
    HeniutekH
    https://www.instagram.com/reel/DPoOwOUjJlZ/?igsh=MWNkeXIzNHF4eDM0ag==
  • Nowa wersja Mazzer Mini - ciekawa propozycja wśród młynków on demand

    Młynki mazzer
    6
    2
    0 Głosy
    6 Posty
    299 Wyświetlenia
    S
    @pawel890 napisał w Nowa wersja Mazzer Mini - ciekawa propozycja wśród młynków on demand: Philos do końca do mnie nie przemawia Do mnie też. Nie przekonuje regulacja grubości z tyłu młynka. Natomiast sama koncepcja "maszynki do miesą" a więc - poziomo silnik, przekładnia wpychająca ziarna do pionowych żaren jak najbardziej na plus.
  • Mazzer Philos - recenzja nowości w gamie młynków SD

    Młynki recenzja mazzer młynek sd
    20
    8
    4 Głosy
    20 Posty
    522 Wyświetlenia
    ciastekC
    @Semtex napisał: Wiesz no bez przesady - mówimy o tym, że sprzęt "drgnie" przy starcie. Wiadomo! To tylko nuta sarkazmu W mojej skromnej opinii nie można w tym aspekcie porównywać konstrukcji wyposażonych w żarna stożkowe i płaskie. W pełni się zgadzam, wstawka o Kasie była tylko w ramach ciekawostki. Zastanawia mnie właśnie czy taki P64 mniej cierpi na te drgawki, bo przy Lagomach mówi się o dobrym spasowaniu.