Przejdź do treści

New Mazzer Mini G - kolejna propozycja od Mazzera

Zablokowany Młynki
8 3 521
  • Mazzer Mini G to kolejna wersja odświeżonego młynka Mazzer Mini. Jest to wersja wyposażona dodatkowo w automatyke wagową działającą z dokładnością do 0,1g. Młynek może mielić zarówno do kubeczka jak i prosto do kolby.
    1000005801.jpg
    Młynek będzie wyposażony w system eliminujący wpływ drgań na dokładność wagi.
    1000005800.jpg
    Młynek będzie wyposażony w żarna 233M 64mm lub opcjonalnie drugi wariant żaren, zoptymalizowany pod słodkie espresso.

    Zdjęcia producenta.

    New Mazzer Mini G - dane techncizne

    • Moc: 350 W
    • Bezstopniowa mikrometryczna regulacja grubości mielenia
    • Żarna: 64mm 233M (lub k202D)
    • Prędkość obrotowa: 1400 obr/min (50 Hz) - 1600 obr/min (60Hz)
    • Obudowa: odlew aluminium
    • Hopper: 600 g (wersja gastronomiczna) / 280 g (wersja domowa) / 280g (opcja) 1200g (opcja)
    • Waga 8.5 kg
  • Wiadomo jaką bedzie miał retencję? Zastanawiam się czy można go traktować jako single dose

  • Sądząc po konstrukcji retencja nie będzie zerowa. Więc jako SD nie bardzo go widzę.

  • Słodkie espresso 🙂

    Ciekawe ile w tym prawdy, a ile marketingu.

  • Chodzi chyba przede wszystkim o akcent na nuty słodkie zamiast owocowych. Testując różne młynki zauważyłem, że jedne podkreślają nuty owocowe a inne słodkie właśnie.

  • Młynek jest juz dostępny w sprzedaży - cena 850Euro już z wysyłką:

    Znane są też bardziej szczegółowe dane techniczne - dopisałem do pierwszego postu.

  • Na pierwotnych zdjęciach ten panel sterujący się całkowicie zmienił. Nie ma tam fizycznych przycisków, tylko teraz całkowicie dotykowy panel.

    Niżej uzupełnili o ciekawe fakty, retencja młynka wynosi 8g. Nie rekomendują spryskiwania żaren wodą, ponieważ grozi to zalepieniem żaren, zakleszczeniem i utlenianiem żaren. Dość ciekawe ostrzeżenie. 🙂

    Prezentuje się świetnie na nowych zdjęciach:

    image.png

  • S skansen rozdzielił ten temat dnia
  • Na Forum pojawiła się świetna recenzja tego młynka autorstwa @semtex .
    Do dalszej dyskusji zapraszam wydzielonym wątku:
    https://forum.home-barista.pl/topic/483/mazzer-mini-g-recenzja

  • S skansen zablokował ten temat dnia
Sugerowane posty

  • Mazzer Mini G - recenzja

    Młynki mazzer recenzja
    11
    8
    3 Głosy
    11 Posty
    237 Wyświetlenia
    SemtexS
    @Formentor Szczerze mówiąc nie jest mi łatwo odpowiedzieć Ci na zasadzie: tak/nie. Młynki co do zasady nie są urządzeniami zbyt skomplikowanymi - ich zasada działania i założenia konstrukcyjne są podobne. Jeśli spojrzymy stricte na tego Mazzera, to osobie, która przesiada się z automatu (początkującej) spodoba się z pewnością, że: obsługa jest intuicyjna; opcje w menu można "rozpykać" nawet bez instrukcji; nie brudzi - tak samo jak automat; jest dość cichy (nawet lepiej niż automat). Jednocześnie, pomimo tego, że jest wyposażony w technologię GBW i wyświetlacz, to w moim odczuciu jest to urządzenie bardzo analogowe. Mazzer większość swoich produktów kieruje do gastronomii. Te młynki nawet nie próbują udowadniać, że są najnowocześniejsze i wyprzedzają nowinkami/ciekawostkami konkurencję (vide Mahlkönig z e64 ws albo Eureka z 10-ma odmianami każdego modelu), Mazzer raczej próbuje Ci powiedzieć: patrz ile ważę; rzuć mnie ze schodów - sprawdźmy, czy dalej będę mielił; nie jestem najbardziej błyszczący i nie łączę się przez BT z wagą, za to będę działał 10 lat. https://www.instagram.com/reel/DWqzWeNDaLf/?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=MzRlODBiNWFlZA== Wiesz czym to się objawia? Retencja jak wspomniałem wyżej wynosi ~8 gramów. Jeśli będziesz pił jedną kawę dziennie, to obiektywnie możesz uznać to za wadę wybierając ten model. Pierścień do regulacji grubości mielenia stawia opór. Na tle innych młynków to jest opór przez wielkie O. Chwytak/widelec pod portafilter ma możliwość regulacji w wielu płaszczyznach, ale konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że do regulacji tego młynka przydadzą się klucze nasadowe, grzechotka i śrubokręt. Ten młynek to takie E61 z PID-em w świecie ekspresów - niby coś tam się świeci, niby ma przyciski, a na końcu i tak musisz ruszać wajchami i raz na jakiś czas otworzyć tubkę z Molykote. Na miejscu osoby początkującej prawdopodobnie kupiłbym Eurekę Mignon Specialita, opcjonalnie w wersji Libra, jeśli chce mieć technologię GBW na pokładzie. Pracowałem ze Specialitami trochę. Poleciłem ten model 3 znajomym, 2-jce z nich pomagałem ustawić ich egzemplarze. Dla każdego z nich to pierwszy młynek i każdy z nich jest do dzisiaj zadowolony. Dlaczego? Ponieważ pomimo tego, że w odczuciu jest to nieco bardziej "zabawkowy" sprzęt i pewnie w kawiarni nie dałby do końca rady, to obiektywnie: nieźle mieli, jest cichy, jest bardzo dobrze wyceniony, zajmuje mało miejsca, większość uważa, że jest estetyczny, jeśli się rozmyślisz i zechcesz sprzedać, to stracisz parę set złotych, a nie parę tysięcy. Mini G będzie lepszym wyborem, jeśli: jesteś początkujący, ale bardzo zdecydowany i chcesz coś z segmentu prosumenckiego, co mieli wyjątkowo równo, jest wyposażone w bardzo dokładną wagę, wykonanie w stylu built like a tank, masz więcej miejsca na blacie, kupujesz bardzo zaawansowany ekspres i boisz się, że gorzej skonstruowany młynek będzie cię ograniczał i... budżet nie ma większego znaczenia.
  • Starseeker - nowe młynki od chińczyka

    Młynki
    12
    2
    0 Głosy
    12 Posty
    495 Wyświetlenia
    S
    @Kruczek napisał w Starseeker - nowe młynki od chińczyka: właśnie takie rozwiązania @skansen są najlepsze. Nie wyróżniają się jakoś bardzo i pewnie elektronika w środku jest na tyle zmyślnie zrobiona, że na własną rękę bym to naprawił. Prosty chłop ze mnie więc i prostota mnie zachwyca. Na szczęście dla Ciebie, jest sporo takich młynków na rynku. Jednak trochę obawiamy się, że ich producenci mogą niedługo podzielić los Nokii: https://forum.home-barista.pl/topic/287/czy-europejscy-producenci-młynków-pójdą-drogą-nokii-analiza-rynku
  • Ceado E37S - recenzja

    Młynki recenzja ceado młynek od
    4
    6
    2 Głosy
    4 Posty
    344 Wyświetlenia
    pawel890P
    Teoretycznie można polecić ten młynek o ile początkujący jest świadomy wyboru, to jak wspomniał @Belusar jest end-game młynek. Gorzej jak dojdziesz do wniosku, że jednak wolisz SD i potem będziesz musiał odsprzedać taki młynek może być ciężko bez straty. Dlatego polecałbym ten młynek początkującemu, ze względu, że to topowa półka, ale trzeba mocno przemyśleć zakup czy OD jest dla nas.