Przejdź do treści

Konewka

Porady zakupowe
8 4 335
  • Rozglądam się za konewką - czajnikiem elektrycznym.
    Zastosowanie - głównej kawa i herbata.
    Funkcje smart mile widziane.
    Opcjonalnie - obsługa przez nastolatków, ale mogę im zostawić zwykły czajnik.
    Budżet - nie mam określonego.
    Polecicie coś fajnego?

  • Od długiego już czasu używam Fellow Stagg EGK (ta starsza, zwykła wersja bez PRO) i z czystym sumieniem mogę polecić. Obsługa bardzo prosta, utrzymywanie temperatury, wygoda użytkowania i prosty, estetyczny wygląd. Jedyne do czego można by się przyczepić to ograniczony przepływ maksymalny. Pod tym względem szału nie ma. Gdyby ktoś chciał robić jakiś duży chemex to pewnie tego przepływu chciało by się nieco więcej.

  • Ja kupiłem z 4 lata temu z tshibo bo był w dobrej cenie i sobie chwale, ale przy aktualnej ofercie na runku 400 zł to za dużo.

  • Dziękuję. Fellow Stagg EKG wydaje się sensownym wyborem. Zastanawiam się też nad Hario V60 Power Buono Kettle 800ml. Spotkał się ktoś z Was z nim?

    I jeszcze kwestia herbaty - są jakieś zalecenia w tym zakresie? Wolałbym mieć jedną konewkę w kuchni 🙂

  • Odnośnie herbaty to wystarczy aby była regulacja temperatury, nic więcej w tym względzie nie potrzeba.

  • Też mi się wydaje że Fellow stagg to dobry wybór, sam kiedyś chciałem kupić. Ostatecznie kupiłem... Moccamastera, a konewke mam taką najzwyklejszą na gaz, jedynie do herbaty.

  • Też mi się wydaje że Fellow stagg to dobry wybór, sam kiedyś chciałem kupić. Ostatecznie kupiłem... Moccamastera, a konewke mam taką najzwyklejszą na gaz, jedynie do herbaty.

    @Dawid4792 napisał w Konewka:

    konewke mam taką najzwyklejszą na gaz, jedynie do herbaty.

    Ja niestety nie mam gazu. Trochę OT: wg mnie, mojej Żony, włoskich kucharzy których poznałem i kilku innych osób gaz jest najlepszym źródłem energii w kuchni. Nic nie zapewnia takiej kontroli jak gaz. Widze też trochę innych zalet gazu. Z kolei gaz i kawiarka to dla mnie idealne połączenie.

  • Dziękuje za wszystkie komentarze. Zamówiłem Fellow Stagg Ekg Pro i już nie mogę się jej doczekać:)

Sugerowane posty

  • Ekspres kolbowy z młynkiem z Lidla - czy warto?

    Porady zakupowe
    12
    1
    1 Głosy
    12 Posty
    484 Wyświetlenia
    Dawid4792D
    Ja w takim budżecie szedłbym w Lelit Anita. Też trafiają się tu różne promocje i można wyrwać poniżej 2 tys zł. A wtedy mamy i ekspres i młynek, w dodatku to sprawdzony sprzęt.
  • Black friday 2025

    Porady zakupowe
    32
    0 Głosy
    32 Posty
    2k Wyświetlenia
    pawel890P
    Ja zakupiłem Timemore S3 (ale jeszcze idzie), miałem dylemat nad 1Zespresso K-ultra, ale uznałem, że nie jest warty 2-3 ceny. A młynek docelowo tylko pod alternatywy.
  • Pierścień dozujący

    Porady zakupowe
    9
    2
    0 Głosy
    9 Posty
    306 Wyświetlenia
    SemtexS
    Korzystam z pierścienia Normcore, wersja o wys. 18 mm, która to notabene jest w zupełności wystarczająca. Kupiłem go na niemieckim Amazonie i miał wyglądać tak: [image: 1754652052630-aab31ac1-531d-4147-91b4-494b0bde80a7-image.png] Do mnie przyjechała nowsza wersja: [image: 1754652104367-img_7631.jpg] Magnesy trzymają bardzo dobrze. Nawet, gdy obrócimy portafilter "do góry nogami", to nie odpadnie. Ciekawym i wartym odnotowania faktem jest, że na oryginalnym portafiltrze pierścień trzyma się mocniej niż na dokupionym NPF-ie. Ma to na pewno związek z gramaturą i samym stopem jaki został użyty do produkcji kolby. Jestem bardzo zadowolony z tego małego usprawnienia: [image: 1754652170053-img_7629.jpg] [image: 1754652171126-img_7630.jpg] [image: 1754652172008-img_7632.jpg] Co do porównania Bombera i Normcore. Produkty obu firm są dostępne na polskim Amazonie.