Przejdź do treści

Bezzera Duo - filtrowanie wody

Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
4 2 236
  • Chciałbym zapytać Was o kwestię filtrowania wody, bo mam zgryz z nowym ekspresem - tytułowym Bezerra DUO DE.
    Ekspres nie ma żadnego filtra w tanku, ani też nie znalazłem możliwości dokupienia takiego.
    Przejrzałem instrukcję i chyba było tylko o twardości wody, ale nie o konieczności jej filtrowania. Wcześniej miałem Sage i tam w tanku wpinałem wymienialne filtry normalnie.

    Stąd pytanie - czy korzystając z tanka, powinienem wodę wcześniej filtrować? W Katowicach woda względnie miękka, ale coś tam się po czasie osadzi czasem.

    Pytanie dodatkowe - czy jeśli podepnę ekspres do sieci, to po drodze też należy umieścić jakiś filtr? (wtedy też będę wdzięczny za rekomendacje).

  • Cześć,
    Wydaje się mało prawdopodobne, żeby woda z kranu była na tyle miękka żeby nie zaszkodziła ekspresowi.
    Najszybsze i najprostsze rozwiązanie to filtr dzbankowy.
    Osobiście rekomenduje i sam używam stałego podłączenia do wody. Polecam filtry BWT. Na podobnej zasadzie działają filtry kolumnowe Brity. Rozwiązania te są opisane m. in. w wątku:
    https://forum.home-barista.pl/topic/27/woda-do-kawy-przegląd-możliwości/

  • dziękuję, już się zabieram do zgłębiania wątku 🙂

  • Jak będziesz mieć jakieś pytania lub coś jest niejasne - pisz.

Sugerowane posty

  • 1 Głosy
    8 Posty
    148 Wyświetlenia
    S
    Patrzyłem na stronę i jest jeszcze jedna fajna rzecz - statystyki. Zresztą zobaczcie sami: https://gear.barist.app/set-up/stats
  • Nowości na HOST Milano 2025

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    8
    0 Głosy
    8 Posty
    286 Wyświetlenia
    S
    ECM Estetika pojawiła się w ofercie CoffeSite z ceną 17 890zł: https://www.coffeesite.pl/ecm/2311-ecm-estetika.html Taka cena plasuje ją miedzy LM Micra a LM Mini R. Przy czym jeśli zależy nam na programowaniu dozy musimy dołożyć wagę do Mini R co finalnie winduje jej cenę do ok 22 000zł...
  • Profitec GO - król jednobojlerowców?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp. profitec profitec go
    6
    9
    0 Głosy
    6 Posty
    323 Wyświetlenia
    pawel890P
    W tej nowej wersji Profiteca programowanie dozy, to możliwość ustawienia dwóch preferowanych ustawień pre-infuzji. Jakby ktoś był ciekaw detali. [image: 1782107820552-e6f16537-bd82-4ab6-8e96-4f25ba4da319-image.jpeg] Generalnie z początku myślałem, że to kosmetyczne zmiany, ale tak naprawdę zmiany polegają głównie na nowoczesnym sofcie, praktycznie 1:1 z Profitec Move, czyli 2 tryby pre-infuzji aktywna i pasywna, programowanie czasu on/off, czyszczenia. Fajnie zunifikowany soft i sprzęt w Profitecu. 7 minut nagrzewania też robi wrażenie. Ciekawa konkurencja dla Lelit Victoria 3 - brakuje tylko profilowania u Go