Przejdź do treści

Lucca Tempo i inne kawowe sprzęty

Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
5 3 219
Ten temat został oddzielony od Quick Mill Pop Up skansen
  • Ciekawostka, bliźniaczy ekspres Lucca Tempo - to zmodyfikowana konstrukcja Quick Mill Pop Up:
    Od oryginały różni się detalami zewnętrznej konstrukcji, inny manometr, pokrętło zmiany ciśnienia i obudowa.

  • Ciekawostka, bliźniaczy ekspres Lucca Tempo - to zmodyfikowana konstrukcja Quick Mill Pop Up:
    Od oryginały różni się detalami zewnętrznej konstrukcji, inny manometr, pokrętło zmiany ciśnienia i obudowa.

    @pawel890 napisał w Lucca Tempo i inne kawowe sprzęty:

    Ciekawostka, bliźniaczy ekspres Lucca Tempo

    Lucca to w ogóle ciekawa marka. Amerykański dealer, Clive Coffee, zamiawa u różnych producentów ekspresy z dodatkowymi modyfikacjami i branduje je swoją marką Lucca.
    W ofercie są zmodyfikowane ekspresy Quick Mill i La Spaziale, młynki Eureki czy DF.
    oferta-lucca.png

    Niektóre maszyny pod marką Lucca nie miały jednak swoich bezpośrednich odpowiedników w ofercie macierzystej marki. Takim ekspresem była Lucca S58 czyli ekspres z podzespołami Profiteka Pro 700 umieszczonymi w dwóch jednostkach.
    Jednostka nadblatowa obejmowała bojlery i grupę.
    Podblatowa-pompę i zbiornik na wodę.
    lucca-s58.jpg
    Takie rozwiązanie sprawia, że zestaw zajmuje bardzo mało miejsca nad blatem.

  • przykuli moją uwagę przed zakupem Bianki – oferują upgrade E61 o wiosło 😁

  • Ciekawa strategia, wybierają sprawdzone produkty, jednocześnie dodają im dodatkowe odświeżenie i bardziej premium. Kojarzę ich od dawna, mają świetny kanał youtube o tematyce espresso, ale niestety kupno tych maszyn do polski chyba nie jest zbyt opłacalne.

    Mi osobiście bardzo się podobają autorskie wersje, np. Luca Solo wygląda genialnie, jakiś taki dodatkowy sznyt, a tak naprawdę to zwykła Carola (a może niezwykła).

  • Ciekawa strategia, wybierają sprawdzone produkty, jednocześnie dodają im dodatkowe odświeżenie i bardziej premium. Kojarzę ich od dawna, mają świetny kanał youtube o tematyce espresso, ale niestety kupno tych maszyn do polski chyba nie jest zbyt opłacalne.

    Mi osobiście bardzo się podobają autorskie wersje, np. Luca Solo wygląda genialnie, jakiś taki dodatkowy sznyt, a tak naprawdę to zwykła Carola (a może niezwykła).

    @pawel890 napisał w Lucca Tempo i inne kawowe sprzęty:

    niestety kupno tych maszyn do polski chyba nie jest zbyt opłacalne.

    Niestety. Byłoby to też ciężkie technicznie bo są to sprzęty na napięcie 120V. Teoretycznie są transformatory 230V-->120V ale sens ich stosowania do ekspresów do kawy jest delikatnie mówiąc dyskusyjny.

Sugerowane posty

  • Lelit Elizabeth 3 - duże zmiany w nowej konstrukcji?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    1
    1 Głosy
    1 Posty
    21 Wyświetlenia
    Nikt jeszcze nie odpowiedział
  • LaPavoni Diamantina LPSDIG03EU - królowa E61?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    3
    2
    0 Głosy
    3 Posty
    77 Wyświetlenia
    S
    @kawosz17 napisał: Skoro ten jest taki sam, po co przepłacać? Chyba tylko jeśli komuś się ten ekspres podoba Szkoda, że La Pavoni nie skorzystało z innych opcji. W tej obudowie był oferowany ekspres dźwigniowy La Pavoni Concorso. Piękna maszyna, z początku myślałem, że to AI: https://www.home-barista.com/repairs/la-pavoni-concorso-1-group-restoration-t19703-50.html W dłuższej obudowie jest też dwugrupowa, typowo gastronomiczna maszyna z wolumetrycznym programowaniem dozy: https://www.lapavoni.com/en/products/commercial-machines/diamante-e61-volumetric-2-groups-gold Ciekawa byłaby więc taka wersja domowa, dual boiler z programowaniem dozy. To byłaby jakaś konkurencja dla La Marzocco Linea Mini czy ECM Estetika. Technicznie by trochę takie La Pavoni odstawało od tych dwóch maszyn ale bez dwóch zdań nadrabiałoby wzornictwem
  • Profitec GO - król jednobojlerowców?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp. profitec profitec go
    6
    9
    0 Głosy
    6 Posty
    323 Wyświetlenia
    pawel890P
    W tej nowej wersji Profiteca programowanie dozy, to możliwość ustawienia dwóch preferowanych ustawień pre-infuzji. Jakby ktoś był ciekaw detali. [image: 1782107820552-e6f16537-bd82-4ab6-8e96-4f25ba4da319-image.jpeg] Generalnie z początku myślałem, że to kosmetyczne zmiany, ale tak naprawdę zmiany polegają głównie na nowoczesnym sofcie, praktycznie 1:1 z Profitec Move, czyli 2 tryby pre-infuzji aktywna i pasywna, programowanie czasu on/off, czyszczenia. Fajnie zunifikowany soft i sprzęt w Profitecu. 7 minut nagrzewania też robi wrażenie. Ciekawa konkurencja dla Lelit Victoria 3 - brakuje tylko profilowania u Go