Przejdź do treści

Fellow Espresso Series 1 - konkurent Decenta?

Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
44 7 1.8k
  • Zgadza się, pewnie w każdym ekspresie znajdą się takie elementy. Ale tu chodzi o to, żeby było jak najmniej. Ja tą wylewkę mogę przeboleć. Problem jest taki, że takich słabych punktów jest więcej i to mocno studzi mój entuzjazm.

  • rozebrali go na części

  • rozebrali go na części

    @ciastek dzięki za link. Po wyrywkowym obejrzeniu mam mieszane uczucia. W środku wygląda nie lepiej niż Sage Dual Boiler, może trochę lepiej niż Meraki. Ale z drugiej strony czego miałem się spodziewać za tą cenę i po tym producencie 😉

  • Cóż więc czekamy na Series 2? 😂

    Tak z ciekawości, co świadczy według was o kiepskiej jakości tego sprzętu? Sporo elektroniki, 90% to plastik, ale czy coś więcej skłania do negatywnej opinii na temat wykonania?

  • Cóż więc czekamy na Series 2? 😂

    Tak z ciekawości, co świadczy według was o kiepskiej jakości tego sprzętu? Sporo elektroniki, 90% to plastik, ale czy coś więcej skłania do negatywnej opinii na temat wykonania?

    @pawel890

    @skansen wrzucał zdjęcie jak wygląda Bianca w środku:

    4dd9ceb6-5871-4282-b08c-849ecfc9d10f-image.jpeg

    Ja do od siebie dorzucę jak wygląda Drive:
    IMG_9207.jpeg

    902957df-6360-4f38-a226-5742c3f0d360-image.jpeg

    A to jest ten Fellow:
    20fba0cc-df09-45b3-a106-326fdc191842-image.jpeg

    Widać zupełnie inne podejście do konstrukcji tych urządzeń. W tradycyjnych ekspresach jest dużo metalowych części; w droższych modelach z grupą E61 dba się o to, żeby woda, która służy do zaparzania kawy płynęła przez metalowe rurki/przewody; przewiduje się więcej miejsca, a sama przestrzeń wewnątrz obudowy jest lepiej zorganizowana (zwłaszcza u Niemców); bojlery mają wyraźnie większą objętość. Obudowa Fellow kryje więcej elektroniki niż elementów, które można sklasyfikować jako typowe "wnętrzności" ekspresu kolbowego.

  • @pawel890

    @skansen wrzucał zdjęcie jak wygląda Bianca w środku:

    4dd9ceb6-5871-4282-b08c-849ecfc9d10f-image.jpeg

    Ja do od siebie dorzucę jak wygląda Drive:
    IMG_9207.jpeg

    902957df-6360-4f38-a226-5742c3f0d360-image.jpeg

    A to jest ten Fellow:
    20fba0cc-df09-45b3-a106-326fdc191842-image.jpeg

    Widać zupełnie inne podejście do konstrukcji tych urządzeń. W tradycyjnych ekspresach jest dużo metalowych części; w droższych modelach z grupą E61 dba się o to, żeby woda, która służy do zaparzania kawy płynęła przez metalowe rurki/przewody; przewiduje się więcej miejsca, a sama przestrzeń wewnątrz obudowy jest lepiej zorganizowana (zwłaszcza u Niemców); bojlery mają wyraźnie większą objętość. Obudowa Fellow kryje więcej elektroniki niż elementów, które można sklasyfikować jako typowe "wnętrzności" ekspresu kolbowego.

    @Semtex napisał:

    sama przestrzeń wewnątrz obudowy jest lepiej zorganizowana (zwłaszcza u Niemców)

    W końcu Włosi to mistrzowie makaronu. Nic dziwnego, że rurki w ich ekspresach przypominają spaghetti 😂

  • @Semtex napisał:

    sama przestrzeń wewnątrz obudowy jest lepiej zorganizowana (zwłaszcza u Niemców)

    W końcu Włosi to mistrzowie makaronu. Nic dziwnego, że rurki w ich ekspresach przypominają spaghetti 😂

    @ciastek
    Działać, działa 🙂

  • 15.06 rusza przedsprzedaż na coffeedesku, w promocji w czerwcu z Opusem v2 za 1zł a w lipcu z niezbędnikiem baristy - odbijakiem, WDT, matą tampingową i pierścieniem dozującym

    a592b2b7-c6a7-45ce-b646-dc02b86f0f6d-image.jpeg

  • 15.06 rusza przedsprzedaż na coffeedesku, w promocji w czerwcu z Opusem v2 za 1zł a w lipcu z niezbędnikiem baristy - odbijakiem, WDT, matą tampingową i pierścieniem dozującym

    a592b2b7-c6a7-45ce-b646-dc02b86f0f6d-image.jpeg

    @ciastek napisał:

    15.06 rusza przedsprzedaż na coffeedesku, w promocji w czerwcu z Opusem v2 za 1zł

    Patrząc na to z jakim młynkiem parują ten ekspres wygląda jakby chcieli konkurować z Meraki, Sage Oracle i resztą podobnego towarzystwa.

  • Ciekaw jestem wyników tych testów. Ekspres ma funkcje podobne do Decenta, widać tez rozwiązania podobne do Sage Dual Boilera. Patrząc na cenę innych sprzętów Fellow, w Polsce powinien kosztować ok. 6000zł. To rozsądna cena jak za ekspres z automatycznym profilowaniem. Z drugiej strony, jeśli nie chcemy profilować to jest wg mnie kilka innych ciekawych propozycji.

    Przedsprzedaż ruszyła.

    @skansen napisał:

    w Polsce powinien kosztować ok. 6000zł

    Nie pomyliłeś się zbytnio, wycenili na 5999zł za czarny, inne wersje kolorystyczne 6499zł.

Sugerowane posty