Przejdź do treści

Świąteczna kawa

Kawa ziarnista
8 5 307
  • Wiele palarni w okresie świątecznym wypuszcza jakieś specjalne kawy. Udało wam się kupić coś ciekawego?

    Dodatkowy plus jest taki, że po świętach te kawy zwykle są przecenione, więc można kupić taniej 🙂

  • Wiele palarni w okresie świątecznym wypuszcza jakieś specjalne kawy. Udało wam się kupić coś ciekawego?

    Dodatkowy plus jest taki, że po świętach te kawy zwykle są przecenione, więc można kupić taniej 🙂

    @Dawid4792 napisał w Świąteczna kawa:

    Wiele palarni w okresie świątecznym wypuszcza jakieś specjalne kawy

    Gorzej jak specjalna kawa trafi w nasz gust a potem nie będzie już dostępna.
    Zdarzyło mi się tak z jedną zaprzyjaźnioną palarnią. Dostałem próbkę kawy i się nią zachwyciłem. Niestety więcej tej kawy nie wypalano ;(

  • Dostałem prezent, może nic specjalnego, a jeszcze nie otwarta. Przynajmniej odkryłem nową palarnie z Łodzi. 🙂

  • Ja nie miałem w tym roku czasu, aby przejrzeć oferty. Może to i lepiej, bo tak jak napisał skansen - zakochalbym się w jakiejś limitowanej edycji i byłby płacz 😅

  • Z tymi "świątecznymi" kawami to trzeba raczej ostrożnie bo mam wrażenie, że dzisiaj to już wszyscy starają się ten trend wykorzystać i wyciągnąć dodatkową kasę. Mam wrażenie, że często te kawy są wypuszczane tylko ze świątecznym opakowaniem, a wewnątrz randomowe mieszanki o pospolitym smaku. Sam kupiłem w tym roku 3 takie kawy, 2 od DAK (cinnnamon roll, sticky pudding) oraz 1 od Heresy (kawa świąteczna).

    Cynamonowa DAK faktycznie jest cynamonowa, wpisuje się w świąteczny klimat. Ciekawa kawa, ale to raczej jako taka ciekawostka do spróbowania, jednorazowa przygoda. Sticky pudding to z kolei przyjemna, intensywna kawa o dominującym smaku trawy cytrynowej. Fajna, świeża w odbiorze.

    Kawa od Heresy do ziarno z Kostaryki w obróbce extended natural co przekłada się na nieco mocniejsze wrażenia w filiżance. Dla szukających mocniejszych, bardziej dzikich smaków może być ciekawą opcją.

  • Dostałem prezent, może nic specjalnego, a jeszcze nie otwarta. Przynajmniej odkryłem nową palarnie z Łodzi. 🙂

    @pawel890 napisał w Świąteczna kawa:

    Dostałem prezent, może nic specjalnego, a jeszcze nie otwarta. Przynajmniej odkryłem nową palarnie z Łodzi. 🙂

    Ja też dostałem prezent - dwie kawy z szczecińskiej palarni Korona. Jeszcze ich jednak nie otwierałem.

  • Ja jeśli chodzi o kawę świąteczna to miałem tylko Laponie od Tripa. Ale tu było czuć nuty śliwki/piernika.

    Co do dostępności kawy, to problem widoczny głównie w przelewach też. Polubimy jakaś kawę, a potem jest niedostępna. No ale nie każde ziarno jest dostępne cały rok.

  • @pawel890 napisał w Świąteczna kawa:

    Dostałem prezent, może nic specjalnego, a jeszcze nie otwarta. Przynajmniej odkryłem nową palarnie z Łodzi. 🙂

    Ja też dostałem prezent - dwie kawy z szczecińskiej palarni Korona. Jeszcze ich jednak nie otwierałem.

    @skansen napisał w Świąteczna kawa:

    szczecińskiej palarni Korona.

    W takim razie czekam na opinię. Wstyd przyznać, ale nie piłem tam kawy wieki, może ostatni raz z 7 lat temu, ale wtedy o dobrych młynkach nie miałem pojęcia. 🙂

Sugerowane posty

  • Palarnia Hersey

    Kawa ziarnista
    1
    1
    1 Głosy
    1 Posty
    51 Wyświetlenia
    Nikt jeszcze nie odpowiedział
  • Przychodzi fizyk do kawiarni, czyli jak zaparzyć idealne espresso

    Kawa ziarnista
    7
    0 Głosy
    7 Posty
    176 Wyświetlenia
    ciastekC
    Właśnie spisałem co znalazłem jakoś w styczniu, ale wstrzymałem się z publikacją bo brakuje konkretów tego typu. No ale nic to, perfekcji tu raczej nie osiągnę Wrzuciłem co mam, czyli większość, ale na miano poradnika jeszcze nie zasługuje: https://forum.home-barista.pl/topic/493/profilowanie-espresso
  • Trip Coffee - opinie i recenzje

    Kawa ziarnista
    2
    0 Głosy
    2 Posty
    100 Wyświetlenia
    S
    Kilka razy dostawałem próbki tych kaw, w tym od @Dawid4792 . Kawki mają niezłe ale jakoś nigdy żadnej potem nie zamówiłem.