Przejdź do treści

Zmiana Lelit Bianca na kolejny ekspres

Dział handlowy
19 7 380
Ten temat został oddzielony od La Marzocco Linea Mini R - recenzja skansen
  • Ok, dziękuję @ciastek za wskazanie właściwego tematu 😊 👍
    Drążę dalej 😁 @skansen, jaki jest sens zakupu LM Micra/Mini, jeśli posiadamy Biancę? Jakich korzyści i dodatkowych atrakcji w domowej kuchni mogę się spodziewać?

    Rozumiem zamianę Bianci na LM GS3, zwłaszcza, gdy będzie dostępna odświeżona wersja. GS3 to już sprzęt gastronomiczny, z sensownym profilowaniem i sporymi "wnętrznościami". Z Mini/Micrą mam problem w takim zestawieniu porównawczym.

  • Szybszy czas nagrzewania, brak konserwacji e61, aplikacja... pewnie znalazłoby się więcej.
    Przynajmniej jakby były w tej samej cenie, to pomijając design, który jest subiektywną kwestią, osobiście wolałbym LM z autorską prawdziwie saturowaną grupą zamiast archaicznego e61.

  • Powodów jest kilka. Przede wszystkim naszło mnie na zmianę, Bianka jest w dobrym stanie i to dobry moment na jej sprzedaż.

    Powód drugi jest taki, że ostatnio nie profiluje. Chce iść w stronę powtarzalności w czym pomóc mi może dodatkowo automatyka wagowa w LM LM.
    Faktem też jest, że znudziło mi się już smarowanie grupy 🙂
    Takie dodatki jak lepsza para, aplikacja itd. są miłe ale nie przesądzają o zakupie. Wahałem się chwilę nad Micrą, ale nie ma ona kluczowych dla mnie funkcji.

  • Nie żebym miał cię odwodzić od zakupu, ale wolałbyś codziennie oglądać w swojej kuchni Biankę czy Lamę? 😅

    Odkładając żarty na bok, ciekaw jestem na czym stanie 👀

    Ekspres przyjechał wczoraj. Duży plus dla Koree za dedykowany transport rozwożący te sprzęty. Ekspres został wniesiony do kuchni.

    @ciastek napisał:

    wolałbyś codziennie oglądać w swojej kuchni Biankę czy Lamę?

    Wg moich córek Bianka była dużo ładniejsza 🙂 1000016155.jpg

  • Szczerze to chętnie bym wymienił moją Biankę na tą Lamę 😁 nawet jeśli brać pod uwagę tylko wygląd 😉

  • Najsss PZU to ubezpieczy? 🤪

  • Z odpowiednio długą listą wyłączeń 😅

  • Szkoda, że nie udało się utrzymać Bianki dłużej, chociaż pewnie brakło by miejsca, zrobić porównanie espresso 🙂
    Czekamy na recenzję, wersja inox super!

  • Nie miałem ostatnio czasu na dłuższe zajęcie się maszyną ale mam już kilka obserwacji:

    • Szybko się nagrzewa - około 10 minut bez żadnych kombinacji. Widać przemyślaną konstrukcje, tutaj nie wygrzewa się niepotrzebnie żelastwa.
    • Spienia jak wściekła nawet przy najniższej mocy spieniania.
    • Pracując cały dzień zużywa porównywalne ilości prądu co Bianka z włączonymi oboma bojlerami. A bojler parowy Mini ma ponad dwa razy większy.
    • Podgrzewacz na filiżanki jest ogromny i wykonany jest z podwójnej blachy - jeśli położymy na nim mokre filiżanki to woda do środka się nie dostanie.
    • W espresso dopiero się zgrywam z nią ale to głównie zasługa innych sitek. Fabrycznie dołączono sitka podobne do VST których nigdy nie byłem fanem. Ale na razie próbuje je ogarnąć, nie poddaje się 🙂
  • Nie miałem ostatnio czasu na dłuższe zajęcie się maszyną ale mam już kilka obserwacji:

    • Szybko się nagrzewa - około 10 minut bez żadnych kombinacji. Widać przemyślaną konstrukcje, tutaj nie wygrzewa się niepotrzebnie żelastwa.
    • Spienia jak wściekła nawet przy najniższej mocy spieniania.
    • Pracując cały dzień zużywa porównywalne ilości prądu co Bianka z włączonymi oboma bojlerami. A bojler parowy Mini ma ponad dwa razy większy.
    • Podgrzewacz na filiżanki jest ogromny i wykonany jest z podwójnej blachy - jeśli położymy na nim mokre filiżanki to woda do środka się nie dostanie.
    • W espresso dopiero się zgrywam z nią ale to głównie zasługa innych sitek. Fabrycznie dołączono sitka podobne do VST których nigdy nie byłem fanem. Ale na razie próbuje je ogarnąć, nie poddaje się 🙂

    @skansen w moim przypadku najcięższe było przestawienie się na inną charakterystykę/ moc przy spienianiu. Wcześniej nie było problemu, żeby uzyskać ładną teksturę a tutaj trzeba bardzo uważać, żeby nie przesadzić z ilością powietrza 🙂

  • ciastekC ciastek odniósł się do tego tematu
Sugerowane posty