Zmiana Lelit Bianca na kolejny ekspres
-
Ok, dziękuję @ciastek za wskazanie właściwego tematu

Drążę dalej
@skansen, jaki jest sens zakupu LM Micra/Mini, jeśli posiadamy Biancę? Jakich korzyści i dodatkowych atrakcji w domowej kuchni mogę się spodziewać?Rozumiem zamianę Bianci na LM GS3, zwłaszcza, gdy będzie dostępna odświeżona wersja. GS3 to już sprzęt gastronomiczny, z sensownym profilowaniem i sporymi "wnętrznościami". Z Mini/Micrą mam problem w takim zestawieniu porównawczym.
-
Szybszy czas nagrzewania, brak konserwacji e61, aplikacja... pewnie znalazłoby się więcej.
Przynajmniej jakby były w tej samej cenie, to pomijając design, który jest subiektywną kwestią, osobiście wolałbym LM z autorską prawdziwie saturowaną grupą zamiast archaicznego e61. -
Powodów jest kilka. Przede wszystkim naszło mnie na zmianę, Bianka jest w dobrym stanie i to dobry moment na jej sprzedaż.
Powód drugi jest taki, że ostatnio nie profiluje. Chce iść w stronę powtarzalności w czym pomóc mi może dodatkowo automatyka wagowa w LM LM.
Faktem też jest, że znudziło mi się już smarowanie grupy
Takie dodatki jak lepsza para, aplikacja itd. są miłe ale nie przesądzają o zakupie. Wahałem się chwilę nad Micrą, ale nie ma ona kluczowych dla mnie funkcji. -
Nie żebym miał cię odwodzić od zakupu, ale wolałbyś codziennie oglądać w swojej kuchni Biankę czy Lamę?

Odkładając żarty na bok, ciekaw jestem na czym stanie

-
Szczerze to chętnie bym wymienił moją Biankę na tą Lamę
nawet jeśli brać pod uwagę tylko wygląd 
-
Najsss PZU to ubezpieczy? 🤪
-
Szkoda, że nie udało się utrzymać Bianki dłużej, chociaż pewnie brakło by miejsca, zrobić porównanie espresso

Czekamy na recenzję, wersja inox super! -
Nie miałem ostatnio czasu na dłuższe zajęcie się maszyną ale mam już kilka obserwacji:
- Szybko się nagrzewa - około 10 minut bez żadnych kombinacji. Widać przemyślaną konstrukcje, tutaj nie wygrzewa się niepotrzebnie żelastwa.
- Spienia jak wściekła nawet przy najniższej mocy spieniania.
- Pracując cały dzień zużywa porównywalne ilości prądu co Bianka z włączonymi oboma bojlerami. A bojler parowy Mini ma ponad dwa razy większy.
- Podgrzewacz na filiżanki jest ogromny i wykonany jest z podwójnej blachy - jeśli położymy na nim mokre filiżanki to woda do środka się nie dostanie.
- W espresso dopiero się zgrywam z nią ale to głównie zasługa innych sitek. Fabrycznie dołączono sitka podobne do VST których nigdy nie byłem fanem. Ale na razie próbuje je ogarnąć, nie poddaje się

-
Nie miałem ostatnio czasu na dłuższe zajęcie się maszyną ale mam już kilka obserwacji:
- Szybko się nagrzewa - około 10 minut bez żadnych kombinacji. Widać przemyślaną konstrukcje, tutaj nie wygrzewa się niepotrzebnie żelastwa.
- Spienia jak wściekła nawet przy najniższej mocy spieniania.
- Pracując cały dzień zużywa porównywalne ilości prądu co Bianka z włączonymi oboma bojlerami. A bojler parowy Mini ma ponad dwa razy większy.
- Podgrzewacz na filiżanki jest ogromny i wykonany jest z podwójnej blachy - jeśli położymy na nim mokre filiżanki to woda do środka się nie dostanie.
- W espresso dopiero się zgrywam z nią ale to głównie zasługa innych sitek. Fabrycznie dołączono sitka podobne do VST których nigdy nie byłem fanem. Ale na razie próbuje je ogarnąć, nie poddaje się

@skansen w moim przypadku najcięższe było przestawienie się na inną charakterystykę/ moc przy spienianiu. Wcześniej nie było problemu, żeby uzyskać ładną teksturę a tutaj trzeba bardzo uważać, żeby nie przesadzić z ilością powietrza

-
C ciastek odniósł się do tego tematu
Hello! It looks like you're interested in this conversation, but you don't have an account yet.
Getting fed up of having to scroll through the same posts each visit? When you register for an account, you'll always come back to exactly where you were before, and choose to be notified of new replies (either via email, or push notification). You'll also be able to save bookmarks and upvote posts to show your appreciation to other community members.
With your input, this post could be even better 💗
Zarejestruj się Zaloguj sięSugerowane posty
-
-
Wybrani gracze na polskim rynku kawowym 2023
Zablokowany Przeniesiony Dział handlowy -
