Przejdź do treści

AnZa - designerski ekspres w betonowej obudowie

Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
1 1 148
Ten temat został oddzielony od Ciekawe oferty sprzętu używanego skansen
  • Przeglądając oferty sprzętu używanego na OLX natknąłem się na ofertę sprzedaży ekspresu AnZa w kolorze białym.
    Anza.jpg
    Źródło: OLX - Ekspres do kawy AnZa coffee 230V White

    Ekspres ten występuje również w betonowej obudowie. To chyba jedny tego typu ekspres na rynku.
    Anza betonowa.jpg
    Źródło: Instagram - AnZa Coffe

    Specyfikacja ekspresu na pierwszy rzut oka jest zbliżona do ekspresów Silvia i Glenda, natomiast w świetle materiałów dostępnych w sieci w ekspresie znajdują się podzespoły ekspresu Gemilai 3007/Turin Legato. Unikalna jest natomiast jego obudowa wykonana z wysokiej jakości, wyszukanych materiałów. Producent zadbał też o detale-ceramiczny kurek pary, szklany zbiornik wody itp.

    Dane techniczne:

    • pojedynczy stalowy bojler 0,3l
    • kolba na stika 58mm
    • pompa wibracyjna, OPV
    • manometr
    • szklany zbiornik wody
    • PID ustawiony na sztywno (bez możliwości regulacji) na 93C

    Cena ekspresu w białej obudowie to niecałe 4100zł, na OLX wystawiono używany egzemplarz za 2000zł:
    https://www.olx.pl/d/oferta/ekspres-do-kawy-anza-coffee-230v-white-CID99-IDWWsMx.html

    Strona producenta: https://www.anzacoffee.com/

Sugerowane posty

  • Conti ACE - potężny ekspres do domu

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    4
    1
    1 Głosy
    4 Posty
    181 Wyświetlenia
    S
    To zmienia postać rzeczy. Zbiornik do wody to niestety must have jeśli chce się atakować rynek domowy.
  • Fresco Experta PRO czy to dobry ekspres do małego biura?

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    5
    0 Głosy
    5 Posty
    199 Wyświetlenia
    S
    @OfficeManago napisał w Fresco Experta PRO czy to dobry ekspres do małego biura?: Fresco Experta PRO, czy to dobry ekspres? Chcę poznać zalety i wady. Tak na szybko Zalety: prosta konstrukcja Wady: bardzo wysoka cena jak za ekspres o takich parametrach, brak PID, niewielki bojler, grupa E61 wymagająca okresowego smarowania, HX - wymaga cooling flushy, długi czas nagrzewania, tylko jeden manometr pokazujący ciśnienie bojlera serwisowego, brak manometru pokazującego ciśnienie ekstrakcji Podsumowując - gdyby ten ekspres kosztował około 4000 zł to nikt by go nie odradzał. Ale cena rzędu 9000zł za prostego, małego HXa to po prostu przesada.
  • Jak poprawnie odkamenić ekspres? Porady

    Ekspresy kolbowe, dźwigniowe itp.
    2
    0 Głosy
    2 Posty
    152 Wyświetlenia
    Dawid4792D
    Ja staram się używać dedykowanych środków do danego ekspresu. Używam dość dobrej wody, więc odkamieniam raz w roku. Co do reszty pytań, to chyba robię to na oko Ale faktycznie, zawsze po skończeniu puszczam trochę wody żeby mieć pewność że usunę resztki środka.