Przejdź do treści

Czołem wszystkim

Na dobry początek
70 27 5.9k 1
  • Cześć wszystkim!
    Przychodzę z ogromną prośbą o wypełnienie mojej ankiety do magisterki na temat kawusi. Pytania dotyczą chodzenia do kawiarni, zainteresowania kawą i pracą w branży kawowej. Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie i podanie jej w świat. W najbliższym czasie planuje także zrobić wywiady grupowe na temat życia społecznego w środowisku kawowym, jeżeli jesteś zainteresowany/a to DM ❤

    Link: ankieteo.pl/s/kawa

  • Witam. Pozdrawiam z Gliwic.
    Widzę że forum jest bardzo świeże, ale cieszy mnie to że takie miejsca jeszcze powstają i istnieją. Jest to istna kopalnia wiedzy.
    Na codzień używam Gaggi Coffee deluxe (taka wersja classic tylko bez zaworu trójdrożnego), a gdy mam chęć to alternatywy z dripa lub Aeropressu.

    na90%

  • Witam. Pozdrawiam z Gliwic.
    Widzę że forum jest bardzo świeże, ale cieszy mnie to że takie miejsca jeszcze powstają i istnieją. Jest to istna kopalnia wiedzy.
    Na codzień używam Gaggi Coffee deluxe (taka wersja classic tylko bez zaworu trójdrożnego), a gdy mam chęć to alternatywy z dripa lub Aeropressu.

    na90%

    @na90procent napisał w Czołem wszystkim:

    Witam. Pozdrawiam z Gliwic.

    Cześć, cieszymy się, że do nas dołączyłeś.

    Kiedyś dość często bywałem w Gliwicach, teraz odwiedzam od czasu do czasu z wycieczkami które oprowadzam. Obowiązkowy punkt to zawsze Radiostacja a czasami Rynek.

  • Witam. Pozdrawiam z Gliwic.
    Widzę że forum jest bardzo świeże, ale cieszy mnie to że takie miejsca jeszcze powstają i istnieją. Jest to istna kopalnia wiedzy.
    Na codzień używam Gaggi Coffee deluxe (taka wersja classic tylko bez zaworu trójdrożnego), a gdy mam chęć to alternatywy z dripa lub Aeropressu.

    na90%

    @na90procent Cześć. Witamy na forum. W Gliwicach macie darta rangi PDC, fajna impreza 👍

  • Witam. Pozdrawiam z Gliwic.
    Widzę że forum jest bardzo świeże, ale cieszy mnie to że takie miejsca jeszcze powstają i istnieją. Jest to istna kopalnia wiedzy.
    Na codzień używam Gaggi Coffee deluxe (taka wersja classic tylko bez zaworu trójdrożnego), a gdy mam chęć to alternatywy z dripa lub Aeropressu.

    na90%

    Witaj na forum @na90procent ! Aż się prosi spytać, co z pozostałymi 10% 😃

  • Cześć, nazywam się Tomasz, i też jestem uzależniony. 😉 Mieszkam w Chełmie (ktoś wspominał o Wojsławicach - blisko).
    Sprzęt w domu: jednogrupowy potwór Ascaso BAR 1GR (jeszcze przez kilka dni - nowa "zabawka" w drodze, będę miał na pewno pytania), Timemore Sculptor 064S, Kinu.
    Sprzęt wywieziony do pracy (miejsce na blacie w kuchni się skończyło): Flair 58, różowy Fiorenzato Pietro.

  • Witaj @jenot !
    Czyżbyś był kolejnym, który przesiada się na Lamę? 😃

  • @ciastek Nieee. W kwestii następnego ekspresu żona miała sporo do powiedzenia. Przede wszystkim ma zajmować mniej miejsca niż wielkie, gastronomiczne pudło od Ascaso, ma spieniać mleko i być ładny. Z kolei ja się przyzwyczaiłem do wygody Ascaso (przyłącze do wody, szybkie nagrzewanie, dużo pary, stabilna temperatura grupy). Micra była brana pod uwagę, ale, tu cytuję żonę "wygląda jak Trabant".
    Brałem jeszcze pod uwagę Crem ONE 2B R-LFPP DUAL ("brzydki"), VBM Domobar Super Electronic (podobno nienajlepszej jakości materiały), Electrę Verve ("zbyt industrialny wygląd" no i ten dziwny kluczyk do włączania WiFi).
    Stanęło na Nurri R-Type DBR.

  • @ciastek Nieee. W kwestii następnego ekspresu żona miała sporo do powiedzenia. Przede wszystkim ma zajmować mniej miejsca niż wielkie, gastronomiczne pudło od Ascaso, ma spieniać mleko i być ładny. Z kolei ja się przyzwyczaiłem do wygody Ascaso (przyłącze do wody, szybkie nagrzewanie, dużo pary, stabilna temperatura grupy). Micra była brana pod uwagę, ale, tu cytuję żonę "wygląda jak Trabant".
    Brałem jeszcze pod uwagę Crem ONE 2B R-LFPP DUAL ("brzydki"), VBM Domobar Super Electronic (podobno nienajlepszej jakości materiały), Electrę Verve ("zbyt industrialny wygląd" no i ten dziwny kluczyk do włączania WiFi).
    Stanęło na Nurri R-Type DBR.

    Cześć @jenot , fajnie, że do nas dołączyłeś 🙂

    @Jenot napisał:

    Micra była brana pod uwagę, ale, tu cytuję żonę "wygląda jak Trabant".

    Ja co prawda nie zasięgałem opinii własnej żony, ale wypada mi zgodzić się z Twoją żoną 🙂 Jest kilka podobieństw do Trabanta:

    1. Logo Trabanta i La Marzocco:
      trabant logo.jpeg

    lamarzminilineblueupd34png.jpg

    1. Włączniki Trabanta i La Marzocco:

    trabant_11_universal_02c.jpg

    trabant_11_universal_02c — kopia.jpg

    s-l2400 — kopia.jpg

    s-l2400.jpg

    1. Wyświetlacz jak w elektronice z NRD:
      lm mini r shot timer.jpg

    W rzeczywistości ekspres robi bardzo dobre wrażenie i jest dokładnie odwrotnie niż wynika z powyższych zdjęć. Jak maszyna przyszła to chciałem nalać do niej wody. Wziąłem więc plastikowy kubek do nalewania wody którym napełniam ekspres przelewowy, podszedłem do ekspresu i stwierdziłem ze by to było faux pas. Wziąłem szklany dzbanek i do czasu podłączenia do wodociągów nalewałem szklanym dzbankiem.
    Potem ekspres podłączyłem do filtra i wodociągu.
    Jedynie tackę odciekową podłączyłem używając złączki do węża ogrodowego, ale mam nadzieję, że nikt tego nie sprawdza 🙂

  • DGCC. W sumie nie miałbym nic przeciwko posiadaniu w garażu Trabanta. Ma jakiś swój mydelniczkowy, kanciasty urok.
    Patent z wężem ogrodowym do odpływu też zastosowałem w Ascaso.

Sugerowane posty

  • 1 Głosy
    5 Posty
    186 Wyświetlenia
    K
    Na kimś nowym, to pewnie robi wrażenie, jak we wszystkich innych firmach. Ten kto się zna, to pewnie kupuje, bo wie albo słyszał, że mają dobrą kawę. Z innej dziedziny, to żeby dostać przycisk YT, trzeba mieć chyba 100k subskrybentow a widzę te przyciski u osób, które mają po 5k. Kolejny przypadek jak Collegium Humanum. Anders Breivik, ten od tej strzelaniny, zarabiał duże pieniądze, sprzedając fałszywe certyfikaty.
  • Zasady forum

    Przypięty Na dobry początek
    1
    1 Głosy
    1 Posty
    263 Wyświetlenia
    Nikt jeszcze nie odpowiedział
  • Cześć

    Na dobry początek
    2
    2 Głosy
    2 Posty
    232 Wyświetlenia
    Dawid4792D
    Dobrze widzieć że przybywa nowych użytkowników Powoli ale do przodu Witamy